Teszt: JBL Tune 520BT vezeték nélküli fejhallgató

Erősségek
  • Mobilalkalmazások
  • Nagyszerű ár-érték arány
  • Többpontos támogatás
  • Hosszú akkumulátor-üzemidő
  • Nagyszerű mikrofonminőség
Gyengeségek
  • A gombokat nehezebb vakon elérni
  • A fülhallgató hosszan tartó hallgatás során a fülre nyomódhat
Értékelés
3.7/5

A JBL Tune 520BT vezeték nélküli fejhallgató nagyon jó ár-hangminőség aránnyal büszkélkedhet. Műanyag kialakításra támaszkodik, és nem csak zenehallgatás vagy filmnézés közben, hanem telefonáláskor is kiválóan teljesített. A JBL Headphones alkalmazásnak köszönhetően számos további funkcióhoz juthat hozzá. Tetszeni fog a rendkívül hosszú, akár 57 órás akkumulátoros üzemideje is, egyetlen feltöltéssel.

Gyakran ismételt kérdések és válaszok

Mennyi ideig tart egy töltéssel?

Az akkumulátor maximális élettartama 57 óra. Tesztjeink során a gyártó által megadott érték nagyjából megfelel a valóságnak.

Hogyan működik a fejhallgató?

A fejhallgató vezérlésére négy gomb áll rendelkezésre, amelyek kizárólag a jobb oldali fülhallgatón találhatók.

Milyen funkciói vannak a fejhallgatónak?

A fejhallgató normál zenehallgatásra használható, de a beépített mikrofonnak köszönhetően telefonhívásokat is kezdeményezhet róla. Használhatja a mobilalkalmazásban található equalizereket, használhatja a zene vagy film üzemmódot, illetve beállíthatja, hogy hívás közben hallja-e (és milyen mértékben) a hangját a fejhallgatóban. ANC funkció nincs.

Kinek való a fejhallgató?

A fejhallgató kialakításából adódóan rövid ingázáshoz, alkalmi filmnézéshez vagy például podcast hallgatásához ajánljuk. Hosszabb hallgatás esetén az ilyen típusú fejhallgatókra jellemző nagyobb nyomás miatt sajnos kissé nyomja a fület, és egyes használók számára kényelmetlen lehet. A kiváló mikrofonminőségnek köszönhetően telefonálásra vagy játékra is alkalmasak.

A csomag tartalma nem okoz meglepetést

A JBL Tune 520BT vezeték nélküli fejhallgatót egy elegáns dobozban árulják, amely nem tartogat meglepetéseket. Magán a fejhallgatón kívül, ami egy szövetzsákban van, egy használati útmutatót és egy viszonylag rövid, USB-C csatlakozóval ellátott tápkábelt találunk benne. Töltés közben a fejhallgatónak így nagyon közel kell lennie egy konnektorhoz. Ha a konnektor a padló közelében van, és a fejhallgatót például egy normál asztalra szeretné helyezni, a kábel nem fog odaérni.

A JBL Tune 520BT műszaki paraméterei

A fejhallgató zökkenőmentesen párosítható Android és iOS eszközökkel egyaránt. Érdemes kiemelni az 57 órát elérő, nagyon tisztességes akkumulátor-üzemidőt.

ParaméterekÉrték
Fejhallgató típusaFejhallgató
Töltési módUSB-C kábel
A fejhallgató teljes súlya157 g
CsatlakoztathatóságBluetooth 5.3
Az akkumulátor élettartama57 óra
Ellenállás – védettségi fokA gyártó által nem meghatározott
Támogatott kodekekA gyártó által nem meghatározott
Frekvenciatartomány20-20 000 Hz
Érzékenység102 dB/mW
Átalakító mérete33 mm
Impedancia30 Ω
MikrofonIgen

A fejhallgató könnyű, de nem fogjuk tudni hosszú ideig viselni

A JBL Tune 520BT a műanyagból kialakításra támaszkodik, amely egyrészt hajlamos lehet a sérülésre, ha leejtik, másrészt viszont könnyű súllyal rendelkezik. A fejhallgató tömege kellemes 157 gramm, ami azt jelenti, hogy hosszú ideig viselve sem lesz kényelmetlen ebből a szempontból.

A hallgatási kényelmet a fülkagylóknál található puha párnázás segíti, amelyek látszólag műbőrrel vannak borítva. Mellesleg a két fülkagylót összekötő fejpántnál is puha párnázást találunk.

Ami a párnák méretét illeti, figyelembe kell vennie, hogy nem ölelik körül a teljes fülét, és ezért egy kis nyomást gyakorolnak rá. A Niceboy Prodigy 3 Max esetében a nyomás nem volt olyan nagy, mint ezeknél a JBL-eknél, ami egyrészt elvett az izolációból, másrészt viszont hozzájárult a kényelemhez, amikor hosszabb ideig viselte őket.

Emiatt nem ajánlanánk őket igazán hosszú busz- vagy repülőutakra – az over-ear fejhallgatók, például a Niceboy HIVE Aura 4 ANC, jobbak ebből a szempontból. Rövidebb napi ingázáshoz azonban kiváló lehet.

Mindkét párna elforgatható, így kompaktabb méret érhető el, amit különösen akkor fog értékelni, ha például a poggyászban tárolja őket. Védőtáska azonban nem tartozik a csomaghoz.

A telefonhoz való csatlakoztatás könnyű

A stabil és zökkenőmentes átvitel az 5.3-as verziójú Bluetooth technológiának köszönhető. A fejhallgató csatlakoztatása magához a készülékhez nagyon gyors és intuitív. Csak kapcsolja be, majd válassza ki az elérhető eszközök listájából. A következő csatlakozás máris automatikusan létrejön.

A csatlakozási tartomány több mint tisztességes. Kisebb lakásunkban normál mozgás közben sem tapasztaltunk kiesést, még akkor sem, amikor az egyik szobában a fejhallgatót, a másikban pedig a mobiltelefont kapcsoltuk be. Problémák csak akkor adódtak, amikor a két készülék több mint 10 méterre volt egymástól, és két ajtó választotta el őket.

Hol kapható JBL Tune 520BT
JBL Tune 520BT
Értékelés
3.7/5

A fejhallgató támogatja a többpontos csatlakozást, és egyszerre legfeljebb két eszközzel párosítható. Mi egy mobiltelefonnal és egy laptoppal (mindkettő Apple) párosítottuk őket. Amikor zenét hallgattunk a számítógépről, miközben megpróbáltunk hívást tárcsázni a telefonról, a zene automatikusan szünetelt, és a fejhallgató lejátszotta a hívást. A funkció akkor is jó volt, amikor a laptopon filmet néztünk, azt egy időre szüneteltettük, és a telefonon elkezdtünk böngészni a közösségi oldalakon. A hangforrás automatikusan átváltott a mobiltelefonra.

Hosszú akkumulátor-üzemidő és gyorstöltési támogatás

Ami mindenképpen dicséretet érdemel ezekkel a vezeték nélküli fejhallgatókkal kapcsolatban, az az akkumulátor élettartama, ami eléri a tekintélyes 57 órát, ami ugyancsak alkalmas arra, hogy a fejhallgatót utazás közben is használjuk, amikor nem akarjuk vagy nem tudjuk folyamatosan keresni, hogy hol van egy konnektor a töltéshez. A JBL Tune 500BT esetében ez például csak 16 óra, a JBL Tune 510BT esetében pedig 40 óra. Ebben a tekintetben tehát a JBL minden egyes fejhallgató-generációval előrébb lép.

Természetesen az akkumulátor teljes élettartama függ a kiválasztott hangerőtől. Mi normál zenehallgatás során körülbelül 40-50%-os hangerővel is beértük. Ebben az esetben a fejhallgató körülbelül 55 óra alatt lemerült. Tehát napi 2 órás alkalmi zenehallgatással könnyedén kibírnak majdnem egy hónapot egyetlen töltéssel, ami igazán tisztességes.

A töltéshez egy USB-C csatlakozóval ellátott kábel van mellékelve. Örültünk a gyorstöltés támogatásának, ahol mindössze 5 perc alatt körülbelül 3 óra zenehallgatáshoz elegendő energiát kaptunk. A fejhallgató egy villogó LED segítségével figyelmeztet az akkumulátor alacsony töltöttségi szintjére.

A tápkábel elhelyezése
A tápkábel elhelyezése

A hangminőség az árához képest több mint tisztességes

A 33 mm-es hangszórók gondoskodnak a zenei élményről. A fejhallgató frekvenciatartománya 20 és 20 000 Hz között van, és a 102 dB/mW-os érzékenységnek köszönhetően nagyon tisztességes maximális hangerőt ér el. Normál otthoni zenehallgatásunk során a 40%-os alapbeállítást választottuk, és nagyon jól hallottuk a zenét.

A JBL Live 670NC fülhallgató újabb modellje 40 mm-es meghajtókkal rendelkezik, ami a hangzást a következő szintre emeli.

A fejhallgató a JBL Pure Bass technológiával működik. Ahogy az ettől a márkától származó fejhallgatóknál megszokott, a basszus komponens elég hangsúlyos. Ezt szem előtt tartva, ezzel a beállítással az olyan zenei műfajokat, mint a pop, az R&B vagy a latin élvezheti leginkább. A középtartományt is remekül adják vissza, talán csak a magasak vannak egy kicsit visszafogva. A magas hangokat tartalmazó rockzene lelkes kedvelői például kissé csalódottak lehetnek ezekkel a fejhallgatókkal.

A szerkesztőségben már régóta van egy régebbi modellünk a JBL Tune 500BT fejhallgatóból, amit összehasonlításként használtunk. Itt is jelentős basszust látunk az 520BT-hez képest, de valamivel gyengébbet. Természetesen a hangminőség a két generációval régebbi modellhez képest továbblépett, azonban mondhatnánk, hogy ez csak evolúciós fejlődés, nem pedig forradalmi újítás.

Ha a JBL Tune 520 BT-t a drágább konkurens Sony WH-CH710N fejhallgatóval hasonlítjuk össze, az utóbbi sokoldalúbb hangzáskoncepciót kínál a legkülönbözőbb műfajokban. A basszus komponens itt nem annyira hangsúlyos, és az eredmény e tekintetben kiegyensúlyozottabb benyomást kelt. A közvetlen összehasonlításban azonban az egyéni preferenciáknak nagy szerepe lesz.

Ha a basszusösszetevő túl sok Önnek, a mobilalkalmazás segítségével beállíthatja. Így egy nagyon tisztességes, minden műfajhoz használható, mindenre alkalmas fejhallgatót kapunk, és filmnézéshez vagy podcastok hallgatásához is, ahol a basszuskomponens nem annyira kívánatos a beszélt szó megértéséhez. Ennek a funkciónak köszönhetően tehát egy multifunkcionális modellről van szó, amely zenehallgatásra, filmnézésre és podcastok hallgatására egyaránt kiváló lesz.

Hangsúlyozni kell, hogy a mobilalkalmazás csak mobiltelefonhoz csatlakoztatva használható. Ha az equalizer beállításait szeretné használni, akkor a többpontos kapcsolatot használhatja, ahol a mobiltelefonról állíthatja be az equalizert, míg a másik készülék a lejátszásról gondoskodik. Alternatív megoldásként használhatja a számítógépen lévő bármelyik equalizert.

A fejhallgatót telefonálás közben is teszteltük, ahol nem tapasztaltunk problémát. A hívó félnek nem okozott gondot a megértésünk, és mi is mindent jól és tisztán hallottunk. Egy forgalmasabb utcán történő telefonáláskor természetesen szükség volt a hangerő növelésére, a fejhallgató nem rendelkezik ANC funkcióval (ellentétben a Niceboy HIVE Aura 4 ANC-vel, ahol azonban a mikrofon minősége messze elmarad ettől a modelltől).

A JBL Tune 520BT-t lelkes gamereknek is ajánljuk, főleg, ha játék közben kommunikálniuk kell a csapattársakkal.

A fejhallgató támogatja a Siri és a Google Assistant hangasszisztenseket. Aktiválásukhoz csak tartsuk lenyomva a többfunkciós gombot. Sajnos a fejhallgató nem reagál az egyszerű megszólításra (pl. Hey Siri).

Víz- és porálló

A víz- és porállóság is fontos paraméter a fejhallgatók esetében általában. Hiszen jellemzően rossz időben vagy akár sportolás közben, izzadás közben is használni szeretnénk őket. Sajnos a JBL tune 520BT esetében a gyártó nem adja meg a víz- és porállóságot. A párnák nyomása miatt inkább edzőterembe ajánlanánk őket, futás közben (azaz dinamikus mozgás közben) meglehetősen kényelmetlenek voltak számunkra. Nem sportolókat céloznak, így az IP besorolás hiánya megbocsátható.

A vezérlést több gomb biztosítja

A fejhallgató vezérlésére négy gomb áll rendelkezésre, amelyek csak a jobb oldali kagylón találhatók. Ezek közül három egymáshoz közel helyezkedik el, a be/ki gomb kissé távolabb van tőlük. A trió középső gombja nem olyan feltűnő, mint a környező két gomb, ami kicsit megkönnyíti a vakon való észlelésüket. Mégis, számunkra ez a kezelési mód meglehetősen szerencsétlen, mivel időről időre azon kaptuk magunkat, hogy véletlenül más gombot nyomtunk meg, mint amit akartunk.

Ha például gyorsan meg kell állítani a lejátszást, amikor valaki beszél hozzánk, gyakran gyorsabb levenni a fülhallgatót a fülünkről, mint megpróbálni kitapogatni a megfelelő gombot. Minden bizonnyal több értelme lenne legalább a kezelőszerveket külön-külön jobb és bal oldali fejhallgatóra osztani.

A JBL fejhallgató mobilalkalmazása

A JBL Headphones mobilalkalmazással még szélesebb körű funkciókat érhet el, amelyet ingyenesen letölthet a Google Play és az App Store áruházból. A Niceboy fejhallgatóval ellentétben itt néhány további lehetőség vár ránk, nézzük meg őket.

Például könnyedén ellenőrizheti a fejhallgató aktuális töltöttségi állapotát. Többféle equalizer is rendelkezésre áll, amelyeknek köszönhetően a zenei kimenetet a saját preferenciáihoz igazíthatja. Lehetőség van saját equalizer létrehozására is. Beállíthat egy maximális hangerőhatárt, hogy megóvja a hallását, vagy esetleg beállíthatja, hogy a készülék egy bizonyos idő után automatikusan kikapcsoljon.

Van egy Smart Audio & Video funkció is. Az Audio módot elindítva a lehető legjobb zenehallgatási élményt fogja nyújtani, majd a Video móddal a videók, például filmek nézése során kell a legtöbbet kihoznia. Őszintén szólva azonban nem vettünk észre jelentős különbséget ezen módok elindítása után.

Az alkalmazásban van egy VoiceAware funkció is, amellyel szabályozhatja, hogy telefonhívás közben mennyit halljon a saját hangjából. Vagyis, hogy mennyi hang kerüljön vissza a fejhallgatóra a mikrofonból. A beállítások természetesen az Ön preferenciáin alapulnak, mi személy szerint meglehetősen zavarónak találjuk a saját hangunk hallgatását a fejhallgatóban hívás közben, ezért kikapcsoltuk a funkciót. Azonban hasznos lehet azoknak, akik általában nem hallják magukat, és hajlamosak túl sokat kiabálni hívás közben.

A Voice Prompts (hangutasítások) funkcióval beállíthatja a fejhallgatót, hogy bizonyos információkat hanggal közöljön (például figyelmeztetés az akkumulátor alacsony töltöttségi szintjére stb.).

Hol kapható JBL Tune 520BT
JBL Tune 520BT
Értékelés
3.7/5

Következtetés –⁠ kinek ajánlanánk a JBL Tune 520BT fejhallgatót?

A JBL Tune 520BT kedvező árkategóriával és mégis nagyon tisztességes hangminőséggel büszkélkedhet. Kiválóan alkalmas zenehallgatásra, filmnézésre és telefonálásra is. Bár ANC funkcióval nem rendelkeznek, a szigetelés elegendő, és a másik fél megértésével sem volt problémánk.

A fejhallgató a műanyag kialakításra támaszkodik, ami az árát tekintve érthető, ennek ellenére még így is meglehetősen jó benyomást keltenek. Egy apró panaszunk van a párnákkal kapcsolatban, amelyek néhány órás hallgatás esetén kényelmetlenül nyomni kezdenek. Ez azonban általában egy olyan dolog, amely az ilyen típusú párnázott fejhallgatók velejárója.

A JBL Headphones mobilalkalmazás számos további funkciót kínál. A többpontos csatlakoztatás támogatása szintén erősség, a zeneforrások közötti automatikus váltással. A vezérléshez több gomb is rendelkezésre áll, amelyek csak a jobb oldali fejhallgatón helyezkednek el, és vakon nehezebben kitapogathatók.

Teszt: JBL Tune 520BT vezeték nélküli fejhallgató
  • Hangminőség
  • A kivitelezés minősége
  • Akkumulátor
  • Vezérlők és funkciók
  • Ár/teljesítmény arány
  • Útközbeni használat
  • Sportoláshoz való használat
  • Irodai/telefonhasználat
  • Játékhoz való használat
  • Univerzális mindennapi használat
3.7

Praktikus fejhallgató vonzó kialakítással

A JBL Tune 520BT vezeték nélküli fejhallgató nagyon jó ár-hangminőség aránnyal büszkélkedhet. Műanyag kialakításra támaszkodik, és nem csak zenehallgatás vagy filmnézés közben, hanem telefonáláskor is kiválóan teljesített. A JBL Headphones alkalmazásnak köszönhetően számos további funkcióhoz juthat hozzá. Tetszeni fog a rendkívül hosszú, akár 57 órás akkumulátoros üzemideje is, egyetlen feltöltéssel.

Előnyök

  • Mobilalkalmazások
  • Nagyszerű ár-érték arány
  • Többpontos támogatás
  • Hosszú akkumulátor-üzemidő
  • Nagyszerű mikrofonminőség

Hátrányok

  • A gombokat nehezebb vakon elérni
  • A fülhallgató hosszan tartó hallgatás során a fülre nyomódhat
Ezt a cikket a szerző a termékkel kapcsolatos valós tapasztalatok alapján készítette. Az értékelést a szerző szubjektív benyomásai befolyásolhatják.
Autor: Hana Smětáková
Szerző: Hana Smětáková
A sport és az egészséges életmód gyakorlatilag egész életemet végigkísérte. Mivel rajongok a modern technológiáért, gyakran véleményezem a GuideLee-n a fitneszkarkötőket és az okosórákat, amelyek az aktív életem nélkülözhetetlen eszközei. A sport mellett az utazás és az új helyek felfedezése is nagy szenvedélyem.
Hogy tetszett ez a cikk?
5/5 - (5 hodnocení)
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó vélemények

Teszt: JBL Tune 520BT vezeték nélküli fejhallgató
JBL Tune 520BT
Értékelés: 3.7/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram