Teszt: JBL Tour Pro 2 vezeték nélküli fülhallgató

Erősségek
  • Szilárd zajszűrés
  • Két átviteli mód
  • Seal Control funkció (a harangok illeszkedéséhez)
  • PersoniFi funkciók
  • Hosszú akkumulátor-üzemidő
  • Equalizer
  • Praktikus kijelző a tokon
Gyengeségek
  • Magasabb ár
  • Nagyobb tok méret
Értékelés
4.1/5
Ennek a terméknek van egy utódja

A JBL Tour 2 vezeték nélküli fülhallgató a kialakításának minőségével, a hosszú akkumulátor-üzemidővel és a funkciók széles skálájával fog meggyőzni mindenkit. 10 mm-es hangszórói szilárd hangminőséget, aktív zajszűrést (ANC) és két áthallási módot kínálnak. Az IPX5 védelem fröccsenés- és izzadásállóvá teszi a fülhallgatót, így akár sportolhatunk is vele. Első pillantásra figyelemre méltó fülhallgatók, de hogyan állták meg a helyüket tesztünk során?

Gyakran ismételt kérdések és válaszok

Mennyi a JBL Tour Pro 2 akkumulátor élettartama?

A gyártó szerint az akkumulátor élettartama aktív ANC-vel 8 óra, zajszűrés nélkül pedig legfeljebb 10 óra. A tok további 30 órányi akkumulátor-üzemidőt ad.

Hogyan működik a JBL Tour Pro 2?

A JBL Tour 2 fülhallgató tokja érintőkijelzővel rendelkezik, amely állítható funkciókkal van felszerelve. A fülhallgató beállításait a JBL Headphones alkalmazásban állíthatjuk be, néhány funkció pedig közvetlenül a tokon is elérhető.

Milyen funkciókat kínál a JBL Tour Pro 2 fülhallgató?

A fülhallgató mindenekelőtt aktív zajszűrést (ANC) és a hangzás halláshoz való igazításának lehetőségét kínálja. Az alkalmazás segítségével tesztelheti a harangokat, vagy aktiválhatja a SilentNow üzemmódot, amelynél a fülhallgató zajszűrőként működik. A fülhallgató támogatja a többpontos Bluetooth-t is, így egyszerre két eszközt is csatlakoztathat hozzá.

A csomag tartalma nem okozott számunkra meglepetést, mindent tartalmaz, amire szükségünk lehet. Magán a vezeték nélküli fejhallgatón kívül találtunk benne egy töltőtokot, tápkábelt, szilikon fülhallgató harangot három méretben (S, M és L) és felhasználói dokumentációt.

A JBL Tour Pro 2 műszaki adatai

A műszaki paraméterek közül leginkább az akkumulátor élettartama nyűgözött le minket, amely "papíron" veri az olyan konkurens fülhallgatókat, mint az Apple AirPods Pro 2 vagy a Sony WF-1000XM5. Kategóriájában a fülhallgató a tartósság tekintetében is előnyben van. Míg a legtöbb versenytárs IPX4-es minősítést kínál, addig a JBL Tour Pro 2 egy szinttel feljebb van, IPX5-ös. Az egyéb műszaki paraméterek áttekintése az alábbi táblázatban található.

ParaméterÉrték
Fülhallgató típusaTrue wireless
Töltőtok méretei6 x 5,5 x 2,9 cm
A tok teljes súlya fülhallgatóval együtt85,2 g
CsatlakoztathatóságBluetooth 5.3
Az akkumulátor élettartama (ANC nélkül)10 óra (fejhallgató), 30 óra (tok)
Ellenállás –⁠ védettségi fokIPX5
Támogatott kodekekA gyártó nem határozza meg
Frekvenciatartomány20-20 000 Hz
Érzékenység100 dB
Impedancia16 ohm
MikrofonIgen

A vezeték nélküli fülhallgatókat nem csak a műszaki paraméterek, hanem egyéb jellemzők is meghatározzák. Ezeket a vezeték nélküli fülhallgatók kiválasztásáról szóló cikkben és külön ismertetőkben foglaltuk össze az Ön számára.

A JBL Tour Pro-hoz képest drámaian megváltozott a kialakítás

A fülhallgató rögtön a dobozból kivéve lenyűgözött minket az új tok kialakításával. Míg az előző generáció tokja 56,8 g-ot nyomott, addig az új tok 73 g-ot. De természetesen inkább a tokon található érintőképernyő hívja fel magára a figyelmet, amelyet a Fülhallgató vezérlése fejezetben ismertetünk. A súlyt befolyásolja a tok nagyobb akkumulátora is, amelynek kapacitása 510 mAh-ról 850 mAh-ra nőtt.

Ami magának a fülhallgatónak a kialakítását illeti, ez is jelentős változásokon ment keresztül. Az előző generációhoz képest a fülhallgató egy olyan sávot kapott, amely támogatja az érintésvezérlést. Ezáltal a Tour Pro 2 alakja jobban hasonlít az AirPods Pro 2-re.

A Tour Pro 2 fülhallgató kezelőszervei

A párosított okostelefonon lévő alkalmazás a beállítás és a vezérlés központja. Az itt vizsgált fülhallgató erre a célra a JBL Headphones alkalmazást használja, amely a beállítások és eszközök széles skáláját kínálja a jobb hallgatási élmény érdekében. A fülhallgatót Android és iOS okostelefonokkal is használhatja, így az alkalmazást az App Store-ban és a Google Play-ben találja. Az alkalmazás olyan lehetőségeket kínál, mint például:

  • equalizer beállítása,
  • térhatású hangbeállítások,
  • érintésvezérlés beállításai,
  • Seal Control funkció (figyeli, hogy mennyire illeszkedik a harang a fülbe)
  • vagy a hangerősítés beállítása az Ön hallásminőségének megfelelően.

Érintéses gesztusvezérlés

Ahogy fentebb említettük, a fülhallgató olyan érintőfelületekkel van ellátva, amelyek támogatják a különböző gesztusokat (egy érintés, dupla érintés és tartás stb.). Az alkalmazásban három vezérlési sablon közül választhatunk egyet az egyes fülhallgatókhoz. Mindegyik sablon más-más funkciót rendel az egyes gesztusokhoz. E tekintetben csalódást okozott számunkra, hogy a felhasználó nem tud például olyan egyéni sablont létrehozni, amely az alapértelmezett sablonok gesztusait kombinálja.

Az érintésvezérlést hangjelzés egészíti ki, nem pedig haptikus válasz.

Az érintésvezérlés gyakorlatilag nem reagál, és minden érintést hangjelzés kísér, amit nagyra értékelünk. Ha azonban hangosan hallgatunk zenét, a jel nem biztos, hogy hallható. Amikor sportolás közben zenét hallgattunk a fülhallgatón, gyakran nagyobb kihívást jelentett az érintőpadra koppintani, hogy futás közben regisztráljuk a fülhallgató gesztusát.

Az első érintőképernyő a fejhallgató tokján

A tok elsősorban alapvető funkciókat és beállításokat kínál, amelyek közé tartozik a hangerőszabályozás, a Find my Buds és a zseblámpa (fehér háttérrel, maximális fényerővel). Ugyanakkor az alkalmazásban a fülhallgató okostelefon nélküli vezérléséhez és beállításához kiválaszthatja a tok speciális beállításait. A kijelzőn megjeleníthető az ANC vezérlés, a térhatású hangzás, a SilentNow, a VoiceAware vagy az equalizer mód kiválasztása.

Ennek eredményeképpen a kijelzős tok nagyszerű eszköz lehet azon felhasználók számára, akik nem szeretik felesleges alkalmazásokkal megtölteni okostelefonjuk memóriáját. A JBL Headphones alkalmazást a tok beállítása után eltávolíthatja, és a fejhallgatót csak a tokkal és a forráskészülékkel együtt használhatja. A tokon található kezelőszervek még a fülhallgató számítógéppel való párosítása után is praktikusak, amely a hangerőn kívül más beállítási lehetőséget nem kínál, mivel a számítógépekhez nincs alternatív mobilalkalmazás. Ennek eredményeképpen a tok érdekes előnyt jelent a hagyományos tokkal rendelkező konkurens fülhallgatókkal szemben.

A kijelzőn megjelenik az is, hogy a telefon értesítéseket kapott, és üzenetek esetén megjeleníti azok tartalmát. A bejövő hívásokat is elfogadhatja vagy elutasíthatja. Ezek tehát egyrészt érdekes funkciók, de vajon tényleg szükség van-e hozzájuk egy másik kijelzőre?

Az akkumulátor élettartama

A gyártó állítása szerint kikapcsolt ANC-vel a fülhallgatónak 10 órát kell kibírnia egyetlen töltéssel. Bekapcsolt ANC-vel ez az idő 8 órára csökken. Tesztelésünk során 75%-os hangerővel 8,5 órás akkumulátor-üzemidőt értünk el ANC-vel és 11 órát aktív zajszűrés nélkül. Ennek eredményeképpen a fejhallgató felülmúlta a gyártó állításait, ami kellemesen meglepett minket.

A 850mAh kapacitású akkumulátorral ellátott tok állóképességét is teszteltük. Miután teljesen feltöltöttük, majdnem háromszor tudtuk feltölteni a fejhallgatót 0-ról 100%-ra, az utolsó (harmadik) töltéssel pedig 80%-os kapacitást értünk el a fejhallgatón.

Hol kapható JBL Tour Pro 2
JBL Tour Pro 2
Értékelés
4.1/5

A JBL Tour Pro 2 jellemzői

A következő részben röviden áttekintjük a fülhallgatótól elvárható funkciókat.

Aktív zajszűrés és annak lehetőségei

Az aktív zajszűrés, más néven ANC (active noise cancellation) lehetővé teszi, hogy élvezhessük kedvenc zeneszámainkat, filmjeinket, játékainkat vagy akár csak a csendet forgalmas helyeken is. Az ANC minősége egy újabb generációkon átívelő fejlesztés. A JBL Tour minden fülhallgatót három mikrofonnal szerelt fel erre a célra.

Az újabb generáció hat mikrofont kapott, az eredmény pedig kényelmes zenehallgatás egy forgalmas utcán, egy zsúfolt kávézóban, egy vasútállomáson vagy akár a porszívó működése mellett (zajszintje 80 dB). Persze a zajszűrés nem 100%-os, így nagy zaj esetén nem lehet elkerülni a hangerő megnövelését.

A JBL Tour Pro 2 fülhallgató támogatja az adaptív ANC-t. Ez azt jelenti, hogy valós időben alkalmazkodik a környezet hangerejéhez. Ez azt jelenti, hogy ha egy nagyon zajos környezetből egy csendesebb környezetbe lépünk, a zajszűrés intenzitása változik, javítva ezzel a hallgatási élményt és meghosszabbítva az akkumulátor élettartamát.

A zajszűrés mellett a Környezeti tudatosság módot is kiválaszthatja. Ha aktiválja, a fülhallgató úgy állítja be a hangerőt, hogy hallja a lejátszott médiát, de mégis kapcsolatban maradjon a környezetével. Az utolsó lehetőség a TalkThru üzemmód, amely aktiválásakor a lejátszást minimálisra csökkenti, hogy beszélgetéseket folytathasson. A funkció a hangerőt minimális szinten tartja (esetenként 1/15-ös szint), és korlátozza a hangerő növekedését, amíg az üzemmódot ki nem kapcsolja.

Zajosabb forgalomban azonban alapvetően nem hallottuk a legalacsonyabb hangerőt. Így beszélgetés céljából kényelmesebb volt vagy kivenni a fülest, vagy szüneteltetni a lejátszást.

Összefoglalva, ha az ANC-t és annak képességeit az AirPods Pro-val kellene összehasonlítanunk, az Apple fülhallgatója enyhe előnyben lenne. Az AirPods TalkThru üzemmódját minimális zaj kíséri, míg a JBL zaja hangsúlyosabb, és összességében szubjektíven kevésbé természetesnek tűnik. Ugyanakkor az Apple fülhallgatói általában hatékonyabbak az ANC tekintetében.

Personi-Fi

A funkció a JBL Headphones alkalmazásban érhető el, és arra szolgál, hogy a hallása alapján testre szabja a hangzást. A JBL vezeték nélküli fülhallgatókról szóló átfogó cikkünkben már leírtuk, hogyan teszteli a fülhallgató a hallást.

Tesztünk során kipróbáltuk a funkciót, és el kell ismernünk, hogy a kiértékelés után számunkra jobb volt a hangzás.

Többpontos Bluetooth

A funkció több forráskészülék Bluetooth-on keresztül történő csatlakoztatására szolgál. A JBL Tour Pro 2 fülhallgató maximum két eszköz csatlakoztatását teszi lehetővé ilyen módon.

A párosítási folyamat egyszerű, és a funkció nem okozott csalódást a tesztelés során. Két okostelefonról vagy egy telefonról és egy laptopról váltogattuk a lejátszást, mindenféle komplikáció nélkül. A Bluetooth technológia különböző verziói sem jelentettek problémát.

A gyakorlatban a forráseszközök cseréje gyors és egyszerű. Csak szüneteltesse a lejátszást az egyiken, majd indítsa el a másikon. Amikor zenét hallgattunk a laptopról, és hívást fogadtunk az okostelefonon, a fülhallgató automatikusan a telefont választotta ki forráseszköznek, és elnémította, nem pedig szüneteltette a laptopról szóló zenét.

Egyéb praktikus funkciók

  • Find my buds (elveszett fülhallgató keresése)
  • SilentNow (a fülhallgató használata zajszűrős fülhallgatóként)
  • VoiceAware (lehetővé teszi a hangja visszhangjának szabályozását hívás közben)
  • Spatial Sound (térbeli hangzás szimulálása)

Kiegyensúlyozott hangminőség, hangsúlyosabb basszus komponenssel

A kialakítás, a kezelőszervek és a funkciók bemutatása után itt az ideje, hogy ráközelítsünk a hangminőségre. A fülhallgató magasabb ára miatt a konkurencia nagyon erős, és a már említett AirPods Pro 2 vagy a Sony WF-1000XM5 és a Bose QuietComfort Earbuds II közé tartozik. Az Apple fülhallgatóihoz képest azonban a JBL Tour Pro 2 rendelkezik equalizerrel (legalábbis harmadik féltől származó szoftverek használata nélkül), amellyel a hangzást a saját ízlésünkre hangolhatjuk, ami nagy előny. Ennek köszönhetően a hangminőség magasabb szintet érhet el, mint az Apple-ös versenytársainál.

Bár a gyártó equalizere csak a JBL Headphones alkalmazásban érhető el, annak módjai –⁠ beleértve az egyéniakat is –⁠ a tokon is elérhetők, így a kezdeti beállítás után nem kell az alkalmazást használni.

Az alapbeállításokban a Tour Pro 2 fülhallgató elsősorban a basszusvonallal lepett meg minket, amely bár hangsúlyos, de nem zavaró. Általánosságban elmondható, hogy a hangzás meglehetősen kiegyensúlyozott az egész frekvenciatartományban, és sok tekintetben hasonlít az AirPods Pro 2 hangzásához. Bár a minőség ebben a beállításban a legtöbb felhasználó számára elegendő lesz, az equalizer kisebb beállításaival a legtöbbet hozhatja ki a fülhallgatóból.

A basszusban gazdag műfajokban (EDM, drum and bass vagy techno) az áthatóbb basszus kiemelkedett, és csak maximális hangerőnél tapasztaltunk enyhe minőségromlást, és akkor is csak a magas hangoknál. Ehhez azonban elég volt az EQ enyhe beállítása, és a hangminőség máris valamivel jobb lett. Az olyan műfajok esetében, mint a rock, a punk vagy a reggae, az alapértelmezett beállítás tökéletesen megfelel. Podcastok esetében a basszus intenzitásának enyhe csökkentése kívánatos volt, nem elkerülhetetlen, és még a mélyebb férfihangokat is jobban hallhatóvá tette.

Ha hajlandó egy kicsit játszani az equalizerrel, a fülhallgató nagyjából bármilyen műfaj hallgatásakor jó szolgálatot tesz. Egyébként a fülhallgató különösen ideális elektro, rock, EDM vagy pop hallgatáshoz.

A mikrofon minőségére alapvetően nincs okunk panaszkodni. Tesztelőnk hangját kellő hangerőn hallottuk telefonáláskor, és a nem kívánt szél- és környezeti hangokat szolidan elnyomta hívás közben.

Játék esetén különösen értékelni fogja a fülhallgató kényelmét és a hangminőséget. Ha azonban általában multiplayer játékos, aki nem nélkülözheti a csapattársakkal való kommunikációt, ebben az esetben az akkumulátoros üzemidő nem biztos, hogy elég lesz.

Kényelem és a használat élménye

A fülhallgató több órás használat során magas szintű kényelmet nyújtott, amit nagyra értékeltünk. A meglehetősen masszív kialakítás ellenére még sportolás, beszélgetés vagy evés közben sem esett ki a fülből. A fülhallgató a széllel is kiválóan megbirkózott, amely hatékonyan lecsupaszodott a hallgatás közben. A kényelemnek, az ANC-nek, a masszív tartósságnak és az over-ear fejhallgatókhoz képest igen kompakt méretnek köszönhetően a JBL Tour Pro 2-t repülőn vagy vonaton való utazásra is ajánljuk.

A felhasználó kényelme érdekében a csomagban háromféle méretű fülhallgató (S, M és L) található. Ezek helyes kiválasztása nemcsak a zajszűrés hatékonyságát, hanem a fülhallgató fülben való stabilitását is meghatározza mozgás közben. Ebben a tekintetben azonban az AirPods Pro 2 némi előnnyel rendelkezik, mivel a csomag egy negyedik méretű fülhallgatót (XS) kínál.

A fülhallgató használata otthon, az irodában vagy a szabadban általában kényelmes és felhasználóbarát. Ha azonban a fülhallgatót olyan eszközzel tervezi párosítani, amely a Bluetooth 5.0-nál alacsonyabb verzióját támogatja, akkor hosszabb válaszidővel és időnként jelvesztéssel találkozhat, még akkor is, ha egyik helyiségből a másikba mozog.

Következtetés –⁠ kinek ajánljuk a JBL Tour Pro 2 fülhallgatót?

A JBL Tour Pro 2 Bluetooth fülhallgatót mindenkinek ajánljuk, aki modern és kényelmes fülhallgatót keres fejlett funkciókkal. A hangzás testreszabási és áthallás ellenőrzési lehetőségek széles skálájával a fülhallgató minőségi hangzást kínál a legtöbb tevékenységhez, például a városban és otthon történő mozgásra vagy sportolásra gondolunk. Másrészről viszont nem ajánlanánk a fülhallgatót a csak régebbi Bluetooth-verziókat (4.1 és az alatti) támogató készülékek felhasználóinak.

A megbízható ANC-nek köszönhetően nem fogja megzavarni a zajos forgalom vagy a környezetéből érkező beszélgetések. A fülhallgatón található vezérlőkkel gyorsan válthat zajszűrési módot, így szükség esetén nem veszítjük el a kapcsolatot a környezettel. Kisebb negatívum az ár, amely nem tartozik a legalacsonyabbak közé. Ugyanakkor ebben az árkategóriában találhat olyan modelleket is, amelyek hatékonyabb ANC-t kínálnak, mint például az AirPods Pro 2.

Hol kapható JBL Tour Pro 2
JBL Tour Pro 2
Értékelés
4.1/5

Teszt: JBL Tour Pro 2 vezeték nélküli fülhallgató
  • Hangminőség
  • A kivitelezés minősége
  • Akkumulátor
  • Vezérlők és funkciók
  • Ár/teljesítmény arány
  • Útközbeni használat
  • Sportoláshoz való használat
  • Irodai/telefonhasználat
  • Játékra való használat
  • Univerzális mindennapi használat
4.1

Vezeték nélküli fülhallgató az igényeseknek gazdag funkciókészlettel és equalizerrel

A JBL Tour 2 vezeték nélküli fülhallgató a kialakításának minőségével, a hosszú akkumulátor-üzemidővel és a funkciók széles skálájával fog meggyőzni mindenkit. 10 mm-es hangszórói szilárd hangminőséget, aktív zajszűrést (ANC) és két áthallási módot kínálnak. Az IPX5 védelem fröccsenés- és izzadásállóvá teszi a fülhallgatót, így akár sportolhatunk is vele. Első pillantásra figyelemre méltó fülhallgatók, de hogyan állták meg a helyüket tesztünk során?

Előnyök

  • Szilárd zajszűrés
  • Két átviteli mód
  • Seal Control funkció (a harangok illeszkedéséhez)
  • PersoniFi funkciók
  • Hosszú akkumulátor-üzemidő
  • Equalizer
  • Praktikus kijelző a tokon

Hátrányok

  • Magasabb ár
  • Nagyobb tok méret
Ezt a cikket a szerző a termékkel kapcsolatos valós tapasztalatok alapján készítette. Az értékelést a szerző szubjektív benyomásai befolyásolhatják.
Autor: Martin Dajča
Szerző: Martin Dajča
Szeretem átültetni a tapasztalataimat és a bonyolult gondolataimat a fogyasztók számára érthető nyelvezetre. Szabadidőmben szívesen futok, biciklizem és túrázom a környékemen. Ezért portfóliómban okosórák, autós kamerák és sok más, a mindennapi életet megkönnyítő eszköz bemutatása is szerepel.
Hogy tetszett ez a cikk?
4.7/5 - (3 hodnocení)
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó vélemények

Teszt: JBL Tour Pro 2 vezeték nélküli fülhallgató
JBL Tour Pro 2
Értékelés: 4.1/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram