Teszt: OnePlus Watch 2 okosóra

Erősségek
  • Tisztességes akkumulátor élettartam
  • MIL-STD-810H szabvány szerinti ellenállás
  • Prémium design
  • Kényelmes viselet
  • Gyorstöltés
  • Kiváló minőségű kivitelezés
  • Zafírkristály
  • Fejlett futási mérőszámok
Gyengeségek
  • Angol nyelvű felhasználói felület
  • Az eSIM hiánya
  • Kisebb rendszerteljesítménybeli problémák
  • Rosszabb támogatás a harmadik féltől származó sportalkalmazásokhoz
Értékelés
4.2/5

A OnePlus Watch 2 okosóra első pillantásra tetszett nekem a karcsú megjelenésével és a kiváló minőségű kivitelezésével. AMOLED kijelzője gazdag színeket kínál, és közvetlen napfényben is könnyen leolvasható. Az óra két különálló processzornak és két operációs rendszernek ad otthont, ami a Wear OS órák világában nagyon tisztességes üzemidőt kínál.

Gyakran ismételt kérdések és válaszok

Mennyi ideig bírja a OnePlus Watch 2 egyetlen töltéssel?

Normál használat esetén 110 órás üzemidőt értem el egyetlen feltöltéssel (a gyártó 100 órát ad meg). Energiatakarékos üzemmódban az akkumulátor élettartama 10 napra emelkedett (a gyártó 12 napot ad meg). További információkért olvassa el a felülvizsgálat vonatkozó fejezetét.

Fizethetek az órámmal?

Igen, az óra beépített NFC-chippel rendelkezik, így lehetővé teszi az érintés nélküli fizetést a Google Pay alkalmazáson keresztül. Az óra megvásárlása előtt győződjön meg róla, hogy bankja támogatja ezt a szolgáltatást.

A OnePlus Watch 2 kompatibilis az iPhone-nal?

Nem, az okosórát csak androidos telefonokkal (8.0 vagy magasabb verzió) lehet párosítani. Az óra nem kompatibilis az iOS vagy az Android Go rendszerrel.

A doboz magán az okosórán kívül tartalmaz egy mágneses hálózati adaptert és felhasználói kézikönyvet is.

A OnePlus Watch 2 műszaki adatai

A technikai paraméterek tekintetében az első dolog, ami tetszett nekem, az az óra ellenállása. Az óra megfelel az IP68-as szabványnak és a MIL-STD-810H katonai szabványnak. Az akkumulátor élettartama és az említett operációs rendszerpáros is lenyűgözött. Mindkét specifikációval a vonatkozó fejezetben foglalkozom.

ParaméterekÉrték
Szíj típusaFluorelasztomer
EllenállásIP68, MIL-STD-810H
KijelzőAMOLED 1,43" 466 x 466 px
Az akkumulátor élettartamaAkár 12 nap
Töltési módMágneses adapter
CsatlakozásBluetooth, WiFi, NFC, GPS, Glonass, Galileo, Beidou, QZSS
ProcesszorQualcomm Snapdragon W5, BES 2700
Működtető memória2 GB
Operációs rendszerWear OS 4.0 és egy gazdaságos RTOS
Méretek (szíj nélkül)47 x 46,6 x 12,1 mm
Súly (szíj nélkül)49 g

Nem a műszaki specifikációk a kizárólagos jellemzők, amelyet figyelembe kell vennie, amikor órát vásárol. Ha többet szeretne megtudni ezeknek a mindennapi segítőknek a specifikációiról és jellemzőiről, olvassa el az okosóra kiválasztásáról szóló cikkünket, vagy tekintse meg az egyes modellek értékeléseit.

Kialakítás, gyártási minőség és viselési kényelem

Már a dobozból kivéve egyértelmű volt számomra, hogy a gyártó OnePlus egy újabb életmódórát hozott a piacra, amely elegáns dizájnnal és kontrasztos színelemek nélkül készült. Első pillantásra a Huawei Watch 4-re emlékeztetett a fekete tokkal és az azonos gombelrendezéssel.

Így került a kezembe az óra a fekete acél színű kivitelben - a gyártó egy világosabb színkombinációt is kínál a Radiant Steel megjelöléssel. Az óra 22 mm-es, bordázott elasztomer gyorskioldó szíjjal rendelkezik. A szíj kényelmes tapintású, és még erősebben meghúzva vagy alvás közben sem kényelmetlen. A szíj egyetlen gyenge pontja, hogy a szennyeződések megakadnak a bevágásokban, azonban az óra gyors vízzel történő leöblítése után könnyen megszabadulhatunk a szennyeződéstől, így ez nem jelentős gyengeség.

A szíjnak köszönhetően az óra 14 és 21 cm közötti csuklókörmérettel rendelkezők számára alkalmas.

A 22 mm-es szíj kényelmes
A 22 mm-es szíj kényelmes

Az óra tokja szinte kerek, jobb oldalán pedig két gomb található. A tetején egy koronát talál, amelyet meg lehet nyomni és el lehet forgatni. Funkciói azonban csak a megnyomásra vannak korlátozva, így ez nem egy klasszikus korona, mint a TicWatch Pro 5 GPS vagy a Xiaomi Redmi Watch 4 (a felhasználói környezetben történő navigációhoz használják) esetében. Az alsó gomb hosszúkás alakú, és alig áll ki a tokból, ami hozzájárul az óra eleganciájához.

A gombok elhelyezésére vagy kialakítására nincs panaszom. Ellenkezőleg, nagyra értékelem, hogy a tok oldalán lévő terület, ahol a csukló mozgatásakor összegyűrődhet a bőr, és ezáltal kiállhat, nem tartalmaz kezelőszerveket. Ennek eredményeképpen az óra egyáltalán nem volt útban semmilyen csuklómozdulat során, ugyanakkor nem nyomtam meg véletlenül sem a koronát, mint a TicWatch Pro 5 GPS esetében.

A tok elég masszív, és az óra a szíjjal együtt 80 grammot nyom, így a OnePlus Watch 2 egyértelműen inkább egy férfi karóra.

Az óra formáját pozitívan értékelem
Az óra formáját pozitívan értékelem

A kijelző szép képet nyújt, de nem bírja jól a vizet

Az AMOLED kijelző 1,43" átmérőjű, 466 x 466 pixeles felbontást kínál, és zafírkristály egészíti ki. Ezek olyan specifikációk, amelyek meglehetősen gyakoriak az okosórák között. Az óra képe éles, a színek gazdagok, az animációk pedig simák. A maximális fényerő eléri a tekintélyes 1000 nitet, ami megegyezik a TicWatch Pro 5 GPS értékével és fele a Samsung Galaxy Watch 6 értékének.

A közvetlen napfény nem zavarja az olvashatóságot
A közvetlen napfény nem zavarja az olvashatóságot

Az üveg enyhén domború, az oldalak pedig lekerekítettek (2,5 D üveg). Ez nem okozhat repedést vagy egyéb sérülést oldalirányú ütközés esetén.

A kijelző képalkotási képességei, érzékenysége és általános tapintása kellemes benyomást tett. Az egyetlen dolog, ami megnehezítette a tesztelésemet, az a kijelzőre folyó/csöpögő víz volt. Ha a Wake Up funkció aktív, és egy vízcsepp éri a kijelzőt, az óra érintésként regisztrálja azt. Ily módon a napi zuhanyzáskor úgy működött az óra, hogy először nem is tudtam róla.

Úszás és egyéb vizes tevékenységek során az óra automatikusan kikapcsolja az érintésvezérlést, így nem fordulhat elő, hogy a víz megszakítja például az aktivitásfigyelést. Az érintésvezérlést manuálisan is kikapcsolhatja a gyorsmenüben. Abban az esetben, ha zuhanyozni szokott az órával, nagyon ajánlom ezt a lehetőséget.

Hibrid operációs rendszer és két processzor

Miután több Wear OS-t tartalmazó órát is teszteltem (Xiaomi Watch 2 Pro, Suunto 7 Titanium vagy TicWatch Pro 5), bátran állíthatom, hogy közös gyengeségük leginkább a rövid akkumulátor-üzemidő. Néhány gyártó azonban elég innovatív ahhoz, hogy ezt a gyengeséget is kiküszöbölje. Ide tartozik a Mobvoi is a TicWatch-csal - az óra vonzó AMOLED kijelzőt és energiatakarékos FSTN kijelzőt kínál az Always-on funkcióhoz.

De a OnePlus is az ötletes gyártók közé tartozik, hiszen a Watch 2 két külön processzorral és két operációs rendszerrel rendelkezik. Milyen előnyökkel jár ez a megoldás az óra számára?

A Wear OS jellegzetes megjelenéssel rendelkezik
A Wear OS jellegzetes megjelenéssel rendelkezik

A Wear OS elsősorban okosfunkciókat (térképek, navigáció, fizetés, zene) ad az órának. A Wear OS-t az órák között elterjedt Snapdragon W5 processzor hajtja.

A második, RTOS (Real time operating system) nevű operációs rendszer a BES 2700 nevű processzoron fut. Ez a rendszer viszont olyan háttérfunkciókért felelős, mint a pulzusszám figyelése, értesítések fogadása stb.

Nagyon meglepett ez a megoldás, és kíváncsi voltam, hogyan fog ez az akkumulátor élettartamában megmutatkozni. Kellemes meglepetésemre az óra nagyon tisztességes akkumulátor-üzemidőt kínál, amelyet a következő fejezetben tárgyalunk.

Hol kapható OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Értékelés
4.2/5

Az óra hibrid rendszere nem tökéletes, és bizonyos helyzetekben találkoztam a gyengeségeivel. Ha az időzítő lejárta után az újrakezdés opciót választottam, az óra új leolvasás helyett egy fekete képernyőt mutatott. Ugyanez történt néhány értesítés megnyitása után is.

Akkumulátor-üzemidő - az egyik legjobb a Wear OS világában

A OnePlus Watch 2 weboldalán a gyártó többféle akkumulátor-üzemidőt is felsorol, különböző körülmények között. A feltételek részletesen le vannak írva, így viszonylag könnyű ellenőrizni az értékeket. A gyártó által felsorolt értékek a következők:

  • intelligens üzemmód: 100 óra,
  • nagy terhelés mellett: 48 óra,
  • energiatakarékos üzemmód: 12 nap,

Az akkumulátor élettartama intelligens üzemmódban

A Smart Mode nem korlátozza az órát, és normál használatra készült. A teszt során nem volt aktív az Always-on kijelző, az óra figyelte az alvásomat, naponta 30 percet futottam, és rendszeresen néztem az órán az értesítéseket - egyszóval megpróbáltam szimulálni a gyártó weboldalán felsorolt feltételeket. Ilyen körülmények között az óra körülbelül 108 órát bírt egyetlen töltéssel, ami 4,5 napnak felel meg.

Az akkumulátor élettartama nagy terhelés mellett

A nagy terhelés például a navigáció használatával, az értesítések gyakoribb mutatásával és a harmadik féltől származó órafelület beállításával jár. Ebben a beállításban 50 órás akkumulátor-üzemidőt sikerült elérnem. Ebben a tesztben naponta körülbelül 15 percig használtam a navigációt, miközben egy 30 perces futást teljesítettem a GPS-szel.

Bár a napi kitartás nagy igénybevétel mellett is lenyűgöző, valószínűleg nem fog tudni egy egész napos túrát végig vinni a hegyekben az órával.

Az akkumulátor élettartama energiatakarékos üzemmódban

Nagyra értékelem az órán a külön energiatakarékos üzemmódot, mivel egyes modellek (például a Xiaomi Watch 2 Pro) egyáltalán nem kínálnak ilyen lehetőséget. Így egyetlen koppintással kikapcsolhat néhány energiaigényes funkciót. Ezek főként azok a funkciók, amelyeket az erős processzor és a Wear OS biztosít (NFC fizetés, zenehallgatás).

Az órát azonban továbbra is használhatja sporttevékenységek rögzítésére, egészségi állapota monitorozására (beleértve az alvást is) és értesítések fogadására. Ez azt jelenti, hogy az óra nem csak egy időjelző energiatakarékos üzemmódban. Ebben az üzemmódban sikerült elérnem a 10 napos akkumulátor-üzemidőt.

Ennek eredményeképpen nagyon pozitívan értékelem a OnePlus Watch 2 500mAh-os akkumulátor-üzemidejét. Különösen, ha figyelembe veszem az akkumulátor élettartamát normál használatban más órákkal, nem csak a Wear OS-sel:

A töltés 0-ról 100%-ra egy órát vesz igénybe

Az óra töltését egy mágneses adapter kezeli, amely két részből áll - egy USB-A/USB-C kábelből és egy töltőpadból. A legtöbb óra hálózati adaptere egy darabból áll, a OnePlus Watch 2 megoldása ezért egy kicsit praktikusabb. Nem kell a mellékelt kábelre szorítkozni a tápellátás során, hiszen bármilyen egyedi USB-kábelt, akár egy 5 méteres kábelt is használhat a töltéshez.

Maga a töltés a konkurens órákhoz képest átlagosan gyors. A töltési idő a versenytársaknál 50 és 70 perc között van, a OnePlus Watch 2-t 61 perc alatt töltöttük fel 0-ról 100%-ra, ami megegyezik a gyártó által megadott 60 perccel. Az óra támogatja a gyorstöltést is, így 10 percen belül a töltöttségi szint 20%-kal emelkedik. Ha az óra lemerülne éjszaka, a reggeli rutin során könnyedén feltöltheti, hogy egész nap kitartson.

A töltés kevesebb mint egy órát vesz igénybe
A töltés kevesebb mint egy órát vesz igénybe

Az OHealth alkalmazás egyértelmű és kényelmes

Az óra a Google Play áruházban elérhető OHealth alkalmazást használja a mérések hosszú távú tárolására. Az alkalmazás színes grafikonokat kínál a különböző egészségügyi adatok és a sporttevékenységi statisztikák alakulásáról. Az alkalmazás tömör, világos és könnyen navigálható. Az adatok megtekintése mellett lehetővé teszi az óra beállításainak módosítását vagy egyes sporttevékenységek indítását.

Olyan fejlett funkciókat, mint az egyéni edzések, útvonalak vagy hosszú távú, személyre szabott fókuszú edzéstervek beállítása, az alkalmazás nem kínál.

Életmódfunkciók

Az életmód tekintetében az óra olyan funkciókat kínál, amelyekkel jellemzően szinte minden Wear OS modellnél találkozhat. Így a OnePlus Watch 2 megjeleníti az értesítéseket, támogatja a Google Maps segítségével történő navigációt, lehetővé teszi a hívások tükrözését (hangszóróval és mikrofonnal felszerelve), bármely szám tárcsázását, zenék vagy podcastok streamelését és letöltését (Spotify, YouTube Music és mások segítségével), illetve a Google Play alkalmazásainak teljes skáláját letöltheti.

Mivel az óra NFC-modullal van felszerelve, érintésmentesen lehet vele fizetni. A kártya hozzáadása az alkalmazás segítségével egyszerű, de a képernyő biztonságának beállítása elengedhetetlen. A kiválasztott PIN-kódot vagy gesztust minden alkalommal be kell írni, amikor az órát levesszük a csuklóról.

Az óra támogatja az NFC-fizetéseket
Az óra támogatja az NFC-fizetéseket

Természetesen az óra rendszere alapvető funkciókat és eszközöket is kínál, mint például:

  • világóra, stopperóra, időzítő, ébresztőóra,
  • Google naptár,
  • zseblámpa (maximális fényerő fehér/vörös/kék háttérrel),
  • iránytű,
  • időjárás.

Reakciók a hírekre a WhatsAppban és a Facebook Messengerben is

Az óra segítségével reagálhat a szöveges üzenetekre vagy a közösségi médiában megjelenő üzenetekre is. Használhatja az óra kijelzőjén található apró billentyűzetet, a hangbevitelt (beszédből szövegbe), előre meghatározott üzeneteket vagy emojikat.

Bár a hangbevitel a tesztelés során csak angol nyelven működött, az óra a zajos környezetben való mozgás ellenére is képes volt felvenni a hangomat. Abban az esetben azonban, ha gyorsan kellett válaszolnom egy üzenetre, a hangüzenetet választottam, amelyet az óra akkor tud elküldeni, ha a szolgáltatás támogatja (Messenger, WhatsApp és mások).

Google Asszisztens

Az óra alapértelmezés szerint a Google Asszisztenssel érkezik, ez azonban a felhasználói felület többi részéhez hasonlóan működik, és csak angol nyelvű parancsokat ért. Az eredmények azonban a felhasználó tartózkodási helyének megfelelően lokalizálódnak, ami kisebb pozitívum. A magyar nyelvi támogatás hiánya továbbra is az asszisztens egyik fő gyengesége a Wear OS órákon.

Az akkumulátor-fogyasztás elemzése

Egy praktikus eszköz, amellyel a legtöbb konkurens órán nem találkozhat, az akkumulátor-fogyasztás összesítése. Ez egy olyan alkalmazás, amely megjeleníti az akkumulátor aktuális állapotát, és megbecsüli, hogy meddig bírja még az óra töltés nélkül. Az alkalmazás arról is tájékoztat, hogy az egyes alkalmazások hány százalékkal járulnak hozzá az akkumulátor fogyasztásához. Ha a rendszer olyan alkalmazást vagy funkciót észlel, amely jelentős hatással van a fogyasztásra, és nem szükséges az óra működéséhez, akkor javasolja annak kikapcsolását/letiltását.

Az óra azon törekvéseivel kapcsolatban, hogy optimalizálja az akkumulátor fogyasztását, egy kisebb gyengeséggel találkoztam. Amikor kiléptem a Google Maps segítségével történő navigációból, az óra egy idő után tájékoztatott, hogy az alkalmazás még mindig fut, és jelentősen csökkentheti az akkumulátor élettartamát. Kiválasztottam az alkalmazás leállításának lehetőségét, és ez az értesítés visszavitt a navigációs menübe. Egy idő után ugyanez az értesítés visszatért, ugyanezzel az eredménnyel.

Egyik gomb sincs gyárilag előre beállítva, hogy a RAM-pufferben még futó, utoljára megnyitott alkalmazásokat mutassa. Az alkalmazás manuális kikapcsolásához a beállításokban meg kellett változtatnom az egyik gomb funkcióját, és csak ezután kapcsolhattam ki a navigációt vagy a Google Mapset.

Hol kapható OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Értékelés
4.2/5

Egészségügyi funkciók

Pozitívan értékelem az egészségfigyelő és támogató funkciókat. Az óra alapvetően mindent kínál, amire egy átlagos felhasználónak szüksége lehet. A pulzusszám figyelésétől kezdve a rendellenességekről szóló figyelmeztetésekkel a vér oxigénszintjének mérésén át a stresszterhelés becsléséig.

Abban az esetben, ha az órát éjszakára a csuklómon hagytam, rögzítette az alvásomat. Elég pontosan becsülte az elalvás és az ébredés idejét a teljes alvás időtartamával együtt. Ezenkívül pontozta az alvásomat, és az elemzésben különböző alvási szakaszokra osztotta. A beállítások között alvás közben a fejlett megfigyelést is kiválasztottam, amely a légzésemről és a vér telítettségemről is áttekintést adott.

Az óra az éjszakai alvás mellett a napközbeni szundikálást is rögzíti.

Napi célok és azok megjelenítése

Az egészséges életmód fenntartásának szellemében az óra napi célokat kínál a megtett lépések számához, az elégetett kalóriákhoz, a fizikai aktivitásokhoz és a testmozgásra fordított időhöz kapcsolódóan. A célok bármikor módosíthatók a beállításokban, és a haladásuk vizuálisan, világos színes körökben jelenik meg.

Tetszik a napi célok grafikus kialakítása
Tetszik a napi célok grafikus kialakítása

Abban az esetben, ha napközben túl inaktív voltam, az óra figyelmeztetett erre a tényre, és javasolta, hogy végezzek valami testmozgást. Ugyanakkor dicséret is járt a cél teljesítéséért és az előző napi célok teljesítéséért. Természetesen ezeket a figyelmeztetéseket az OHealth alkalmazásban ki lehet kapcsolni.

Sportfunkciók

Az órarendszer több mint 100 sporttevékenységet kínál. A megfigyelt mérőszámok mennyisége tevékenységenként eltérő. Az óra a futás, az úszás és a kerékpározás tevékenységeit képes a legnagyobb részletességgel nyomon követni. A kevésbé gyakori sportokat többnyire csak a pulzuszónák, az elégetett kalóriák és az idő tekintetében figyeli.

A futás esetében fejlett metrikák is rendelkezésre állnak

A futótevékenységek elemzésének alapja a pulzusszám, amelynek alakulása a statisztikában zónákra van osztva. A pulzusszámzónák célja, hogy jobban ki lehessen értékelni az edzés fókuszát. A zónák között olyan kifejezéseket talál, mint a zsírégetés vagy az állóképesség. Én szinte mindig az állóképességi és aerob zónára összpontosítom az edzéseimet, amit az órának mindig sikerül helyesen értékelnie.

A mérőszámok között természetesen megtalálja az aktív kalóriaégetést, a magassági haladást és még sok mást is. A fejlett metrikák közül a következők állnak rendelkezésre:

  • talajjal való érintkezési idő,
  • függőleges oszcilláció,
  • lépésszám,
  • lépéshossz,
  • futóerő,
  • a VO2 max becslése.

A OnePlus Watch 2 GPS-modullal is rendelkezik, így aktivitás közben rögzítette az útvonalamat. A pontosságot tekintve nincs panaszom a helymeghatározásra. Összehasonlítottam az útvonalaim hosszát a térképen való rögzítésükkel együtt a Garmin Forerunner 965 és a TicWatch Pro 5 GPS-sel.

A Forerunner órákat a prémium sportmodellek képviselőinek tartom, míg a TicWatch az egyik megfizethetőbb univerzális óra Wear OS-sel. Az útvonal hossza és a térképezés mindhárom modell esetében összehasonlítható. Személy szerint azonban jobban szeretem a Garmin Connect vagy a Mobvoi Health térképét alaptérképként, mint az OHealth alaptérképét.

Az egyéni edzések támogatása és a Strava integrációja még nem elérhető

Ahogy az OHealth alkalmazásról szóló fejezetben említettem, a funkciói meglehetősen korlátozottak. Más Wear OS modellekhez hasonlóan sem az alkalmazásban, sem a OnePlus Watch 2-n nem lehet egyéni edzéstervet létrehozni. Az óra mindössze annyit tesz lehetővé, hogy kiválaszthat egy tevékenységcélt (elégetett kalória, idő vagy távolság).

Hasonlóképpen hiányzik a Strava-hoz való kapcsolódás lehetősége is, amelyet sok sportoló használ teljesítménye megosztására. A szolgáltatás használatához le kell tölteni a Strava alkalmazást a Google Play áruházból az órára.

Míg a szolgáltatás segítségével rögzített tevékenységek szinkronizálódnak a telefonon lévő alkalmazással, az óra rendszerével nem szinkronizálódnak, így nem is számítanak bele a napi céljaiba. Szintén korlátozóak a megfigyelési mérőszámok, amelyek nagyon rövidek az óra rendszerének alapértelmezett rekordjához képest (idő, tempó, lépéstempó, ritmus, távolság, útvonal).

Hol kapható OnePlus Watch 2
OnePlus Watch 2
Értékelés
4.2/5

A Google Fit is alapértelmezetten elérhető az órán, amely lehetővé teszi az alapvető sporttevékenységi mérőszámok rögzítését (távolság, pulzusszám, kalóriák). A Google Fit már képes együttműködni a Strava-val, de a nyomon követhető mérőszámok kis száma nagyon korlátozó az óra alapértelmezett aktivitási naplójához képest.

Funkciók energiatakarékos üzemmódban

Amikor először aktiváltam az energiatakarékos üzemmódot, azt hittem, hogy a gyártó hibázott, mivel az óra továbbra is alapvető mérési funkciókat kínál. Valójában az energiatakarékossági funkció az erős Snapdragon W5 processzor által biztosított funkciók korlátozásában rejtőzik (NFC fizetés, zenehallgatás, navigáció, letöltött alkalmazások használata). Az energiatakarékos BES 2700 processzor által biztosított funkciók továbbra is aktívak maradnak. Gondolok itt különösen a következőkre:

  • a telefonhoz való csatlakozás Bluetooth-on keresztül,
  • értesítések fogadása,
  • alvásfigyelés és egyéb egészségügyi mérőszámok,
  • sporttevékenységek rögzítése.

Összehasonlításképpen az alábbi galériában bemutatjuk a Garmin Forerunner 165 óra megoldását, amelyet jelenleg is tesztelek. Az óra energiatakarékos üzemmódban korlátozza az okos- és életmódfunkciókat, és csak egy sportórává válik az idő kijelzésével. Engem tehát nagyon kellemesen meglepett a OnePlus Watch 2 megoldása.

Következtetés – kinek való a OnePlus Watch 2?

A OnePlus Watch 2-t azoknak a felhasználóknak ajánlom, akik egy megbízható, jó tartósságú, Wear OS-t használó órát keresnek. Mivel az óra nem párosítható iPhone-nal, ezért csak Android felhasználók számára alkalmas. Az óra elég sokféle funkciót kínál, amelyek megkönnyítik a mindennapi működést - hívástükrözés, értesítések megjelenítése, üzenetekre való válaszadás és még sok más.

A felhasználói felület a tesztelés idején (2024. március) csak angolul és néhány más nyelven érhető el. A környezet nyelvét a beszédből szövegbe való átalakításnál is alkalmazzák, így a TicWatch Pro 5 esetében nagyra értékelt gyors válaszok a mi nyelvünkön nem érhetők el a OnePlus Watch 2 esetében.

Az egészséges életmód iránt érdeklődők értékelni fogják a napi célokat és azok egyértelmű megjelenítését. A futók számára az óra olyan fejlett mérőszámokat kínál, mint a függőleges oszcilláció, a lépéstempó vagy a VO2 max becslés. A többi Wear OS óra közül a Watch 2 nagyon tisztességes üzemidőt kínál a háttérfunkciókért felelős további energiatakarékos processzornak köszönhetően.

A OnePlus Watch 2 viszont nem alkalmas a Strava alkalmazás vagy más, a sporttevékenységek megosztására szolgáló szolgáltatások felhasználói számára - az óra rendszere nem képes szinkronizálni velük. Az óra szintén nem alkalmas azok számára, akik eSIM-kapcsolattal rendelkező órát keresnek. A sportolás tekintetében egyelőre nem lehetséges egyéni edzéstervek létrehozása és használata, ami egyes felhasználók számára korlátot jelenthet.

Teszt: OnePlus Watch 2 okosóra
  • A kivitelezés minősége
  • Akkumulátor
  • Operációs rendszer
  • Kompatibilitás
  • Ár/teljesítmény arány
4.2

Okosóra Wear OS-sel és kiváló akkumulátor-üzemidővel

A OnePlus Watch 2 okosóra első pillantásra tetszett nekem a karcsú megjelenésével és a kiváló minőségű kivitelezésével. AMOLED kijelzője gazdag színeket kínál, és közvetlen napfényben is könnyen leolvasható. Az óra két különálló processzornak és két operációs rendszernek ad otthont, ami a Wear OS órák világában nagyon tisztességes üzemidőt kínál.

Előnyök

  • Tisztességes akkumulátor élettartam
  • MIL-STD-810H szabvány szerinti ellenállás
  • Prémium design
  • Kényelmes viselet
  • Gyorstöltés
  • Kiváló minőségű kivitelezés
  • Zafírkristály
  • Fejlett futási mérőszámok

Hátrányok

  • Angol nyelvű felhasználói felület
  • Az eSIM hiánya
  • Kisebb rendszerteljesítménybeli problémák
  • Rosszabb támogatás a harmadik féltől származó sportalkalmazásokhoz
Ezt a cikket a szerző a termékkel kapcsolatos valós tapasztalatok alapján készítette. Az értékelést a szerző szubjektív benyomásai befolyásolhatják.
Autor: Martin Dajča
Szerző: Martin Dajča
Szeretem átültetni a tapasztalataimat és a bonyolult gondolataimat a fogyasztók számára érthető nyelvezetre. Szabadidőmben szívesen futok, biciklizem és túrázom a környékemen. Ezért portfóliómban okosórák, autós kamerák és sok más, a mindennapi életet megkönnyítő eszköz bemutatása is szerepel.
Hogy tetszett ez a cikk?
4/5 - (4 hodnocení)
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó vélemények

Teszt: OnePlus Watch 2 okosóra
OnePlus Watch 2
Értékelés: 4.2/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram