Teszt: Huawei Watch GT 5 Pro okosóra
A Huawei Watch GT 5 Pro 46 mm-es változata elegáns dizájnjával és kényelmes viseletével nyerte el tetszésemet. Osztályelső tartósságot kínál, így búvárkodáshoz vagy extrém vízi sportokhoz is használható. Futás esetén a pontos alapmérésekkel és a fejlett mérőszámok teljes skálájával örvendeztet meg. Offline térképek és megbízható navigáció is rendelkezésre áll sportolás közben. Említést érdemel még a kiváló akkumulátoros üzemidő és az érdekes egészségügyi funkciók sora. Az óra a 46 mm-es titánium változata mellett egy kisebb, 42 mm-es kerámia tokkal is kapható, amelyet hölgyek számára terveztek. A Huawei Watch GT 5 alapváltozata is elérhető. Miben különböznek ezek a változatok, és kinek szól elsősorban a Watch GT 5 Pro?
Gyakran ismételt kérdések és válaszok
Igen, az óra kompatibilis az iOS (13-as verziójú) és az Android (9-es verziójú) telefonokkal. Azonban iPhone-nal való használat esetén az értesítésekre nem lehet válaszolni, így az üzenetekre nem válaszol, csak megtekintheti azokat.
Igen, de csak a Bluetooth-jel hatótávolságán belül. A hívásminőséggel elégedett voltam. Az óra nem kínál eSIM-kapcsolatot, ellentétben a prémiumabb Huawei Watch 4 Pro-val.
Az óra 40 méteres mélységig ellenáll a vízbe merülésnek, így búvárkodásra is használható. Tartósságát továbbá IP69K kóddal tanúsították, így a forró víznek és a nyomás alatti gőznek is ellen kell állnia. Az órát azonban laboratóriumi körülmények között tesztelték, így ezeket a számadatokat nem kell félteni.
A fő különbségek a tok alakításában és a súlyban vannak. A 42 mm-es női változat kerek kerámia tokkal rendelkezik, amely 44 g súlyú. a 46mm-es férfi változat nyolcszögletű titán tokot kap, amely 53g súlyú. Az akkumulátor élettartamában is van különbség, amely körülbelül kétszerese a nagyobb óra üzemidejének.
A műszaki paraméterek egy jól felszerelt órára utalnak
Már a technikai specifikációkat elnézve egyértelmű volt számomra, hogy nem fogok csalódni a Watch GT 5 Pro-ban. Először is, nagyra értékelem, hogy a gyártó a nőkre is gondolt, és egy olyan órát készített, amely ugyanolyan funkciókkal rendelkezik, de kisebb tokban, anélkül a nagy kompromisszumok nélkül, amelyek egyes Garmin óráknál jellemzőek.
Érdemes megemlíteni a továbbfejlesztett kétsávos GPS-t és az IP69K tanúsítvánnyal rendelkező ellenállást is. A táblázatban ugyan szerepel az NFC, de az órával csak az európai országok közül Lengyelországban lehet fizetni.
46 mm | 42 mm | |
---|---|---|
Szíj típusa | Elasztomer, titán | Elasztomer, kerámia |
A tok anyaga | Titán | Kerámia |
Ellenállás | IP69K, 5 ATM, 40 m merülés | |
Kijelző | AMOLED, 1,43", 466 × 466 pixel | AMOLED, 1,32", 466 × 466 pixel |
Akkumulátor kapacitás | A gyártó nem határozta meg | |
Az akkumulátor élettartama | Legfeljebb 14 nap | Legfeljebb 7 nap |
Töltési mód | Mágneses tápkábel | |
Csatlakoztathatóság | Bluetooth 5.2, NFC, GNSS, Glonass, Galileo, BDS, QZSS, GNSS, NFC | |
Operációs rendszer | Harmony OS 5.0 | |
Méretek (szíj nélkül) | 46,3 × 46,3 × 10,9 mm | 42,5 × 42,5 × 9,6 mm |
Súly (szíj nélkül) | 53 g | 44 g |
Ha további információk érdeklik az óra vásárlásakor, olvassa el az okosóra kiválasztásáról szóló cikkünket, vagy tekintse meg az egyes modellekről szóló véleményünket.
A nyolcszögletes tok bizonyított
Amikor nemrég kicsomagoltam a Huawei Watch GT 4-et, amely elsőként kapott nyolcszögletű tokot, nem voltam biztos a gyártó e merész lépésében. Az új generáció, a 46 mm-es változatban ismét szuverén módon mutatja be ezt a dizájnt, de ezúttal be kell vallanom, hogy a GT 5 Pro egy kicsit jobban tetszik, mint a GT 4.
A kisebb, 42 mm-es változat kerek tokot kínál, és nincs számokkal ellátott lünettája. A különbség az anyagokban is megmutatkozik. A kisebb változat tokja kerámiából készült, míg a nagyobb óra esetében a titánium dominál. Mindkét változat oldalt forgó koronát és alatta gombot kínál - akárcsak az előző generáció vagy a prémium Huawei Watch 4 Pro.
Mindkét változat esetében AMOLED kijelzővel találkozhatunk, 466 x 466 pixeles felbontással és 1200 nites maximális fényerővel. Ezeknek a paramétereknek köszönhetően az órán megjelenő kép éles és közvetlen fényben is jól látható.
Manapság természetesen találhatunk nagyobb fényerővel és kültéren jobban olvasható kijelzővel rendelkező órákat. Gondolok itt különösen az Apple Watch Ultra és Ultra 2 vagy a Samsung Galaxy Watch Ultra modellekre, amelyek maximális fényereje 2000 és 3000 nit között van. Ezek az órák azonban jóval drágábbak, mint a Watch GT 5 Pro, egyes változatokban akár kétszer annyiba is kerülhetnek.
A felhasznált anyagok minősége elsőrangú
Az általam tesztelt 46 mm-es változat a sportosságot és az eleganciát ötvözi. A fekete matt tok tartós, és még erősebb ütések hatására sem pattant le a festése. A tok tehát jobb minőségű, mint a prémium Apple Watch Ultra 2, amelynek fekete tokján már rövid idő után is látszanak sérülések.
A lünetta a zafírüveggel egy vonalban van, így védve azt az oldalirányú ütésektől. Lenyűgözött a korona is, amely stabilan a helyén van, forgása ideális ellenállást nyújt, jól forgatható és rezgésérzékeléssel egészül ki.
Bár a tesztelés során nem volt problémám a koronával, a nagyobb ujjakkal rendelkezőknek talán túl kicsi lehet.
Szeretném még felhívni a figyelmet a szíjra. Ahogy az alábbi képeken is látható, ez nem Quick Fit vagy Quick Release szíj, mint sok Garmin óránál. A tokhoz való csatlakoztatás tehát különleges, és a gyártó remek munkát végzett. A szíj tokról való leválasztását egy fémgomb biztosítja, amellyel le lehet húzni a szíjat. A szíj mindkét része vezetősínnel van ellátva, így a felhelyezés gyors és egyszerű.
Bár a mellékelt szíj saját gyártású, az óra kompatibilis a normál 22 mm-es, "füles" szíjakkal ellátott szíjakkal.
Az IP69K tanúsítás meglepett engem
A tartósság az egyik fő különbség az előző generációhoz képest. A Watch GT 4-et valójában csak felszíni úszásra és snorkelingre lehet használni. A Huawei Watch GT 5 Pro IP69K minősítést kínál, ami a lehető legmagasabb osztályú besorolást jelenti. Az óra porálló, és ellenáll a megnövekedett nyomásnak és vízhőmérsékletnek.
Kiváló tartósságának köszönhetően az EN13319 szabványnak megfelelően akár 40 méteres mélységig tartó hosszan tartó merülést is kibír, így búvárkodásra és extrém vízi sportokhoz is alkalmas. Ezt bizonyítja az új sportmód, a Búvárkodás támogatása.
Bár nagyra értékelem a gyártó erőfeszítéseit, hogy egy ilyen jól felszerelt és tartós órát dobott piacra, fontos megjegyezni, hogy az ilyen körülmények között bekövetkező sérülésekre sajnos nem terjed ki a garancia. A sós tengervíz ráadásul sokkal agresszívabb, mint az édesvíz, és a gumitömítések gyorsabb kopásához vezet. Csak az idő fogja megmondani, hogy a vízzárás hosszú távon megbízható-e.
Ergonómia és használati kényelem
Gyakorlatilag szünet nélkül használtam az órát - sportolás közben, az irodában, különböző kézi tevékenységek során és alvás közben is. Bár 53 grammot nyom, semmilyen körülmények között nem éreztem kényelmetlennek a csuklómon és nem éreztem, hogy az óra különösebben vaskos vagy nehéz lenne. A tok és a szíj sima átmenetének köszönhetően az óra szépen követte a kezem formáját.
Az óra több mint egy hétig bírta töltés nélkül
A gyártó állítása szerint normál használat mellett az óra 14 napot, igénybe vevőbb körülmények között pedig 9 napot bír ki. Én mindenféle korlátozás nélkül használtam az órát, a körülmények a következők voltak:
- folyamatos stressz-, pulzusszám- és szaturációmérés,
- alvásfigyelés,
- napi 30 perc sportolás,
- napi 5 perc Bluetooth-hívás,
- naponta egy EKG és egy artériás merevségmérés,
- állandóan bekapcsolt kijelző inaktívan,
- értesítések a telefon legfontosabb alkalmazásaiból.
Ilyen körülmények között az óra körülbelül 10 napig bírta egyetlen feltöltéssel, ami manapság igen tekintélyes szám.
Az óra meglepetést okoz az Always-on kijelzővel
Ha megszoktuk, hogy mindig látunk valamit az óra számlapján, akkor a Watch 5 Pro Always-on Display (AoD) kijelzőjével nem kell aggódni a napi töltés miatt. A fent leírt körülmények között és aktív AoD-vel az órám kevesebbet bírt a gyártó által megadott 5 napnál egyetlen töltéssel. Ez tehát ismét egy nagyon tiszteletreméltó szám.
A 42 mm-es változat esetében a normál üzemidő 7 nap, erős használat mellett 5 nap, bekapcsolt AoD-vel pedig 3 nap.
100%-os töltöttség egy óra alatt
A töltést a mellékelt USB-A csatlakozóval ellátott mágneses adapter végzi. Az órám teljes feltöltése 0-ról 100%-ra körülbelül egy órát vett igénybe. A mellékelt kábelen kívül egy másik vezeték nélküli töltőt vagy egy olyan telefont is használhatunk a töltéshez, amely árammegosztást kínál. A Watch GT 5 Pro ugyanis támogatja a Qi szabványt.
Sportfunkciók - az óra ereje
Már a 46 mm-es változat alapértelmezett számlapja is arra utal, hogy a sportolóknak van mire támaszkodniuk. Tartalmazza a legutóbbi tevékenység útvonalát, az edzésterhelés értékét és egyéb, a mozgással kapcsolatos információkat. Több mint 100 sporttevékenységet kínál, köztük különböző futósportokat, vízi sportokat és triatlont is. Sajnos hiányzik a saját multisport-tevékenység létrehozásának lehetősége, ami sajnálatos.
Új és továbbfejlesztett sportmód
A Golf üzemmódon keresztül letölthető egy több mint 15 000 golfpályát tartalmazó adatbázis. Így közvetlenül az órán láthatjuk a greeneket, a fairwayeket és a bunkereket. A szél és a lyuk távolsága alapján az óra javaslatot tesz arra, hova kell célozni, és milyen ütőt válasszunk. Van egy gyakorló tee mód is, amellyel gyakorolni lehet a lendítést. Az óra animációkat is mutat arról, hogyan kell helyesen tartani az ütőt. Hasonló golffunkciókat találsz a magasabb árú Huawei Watch Ultimate-en is.
Az adatbázis viszonylag gazdag, és számos magyarországi, lengyelországi vagy osztrák pályát tartalmaz, de olyan országok, mint Csehország és Szlovákia hiányoznak.
A Watch GT 4 vagy a Watch 4 Pro-hoz képest a magasabb szintű tartósságnak köszönhetően a sportágak között is talál búvárkodást. Az üzemmódon belül beállíthatjuk a mélység- és merüléshossz-jelzéseket, vagy gyakorolhatjuk a búvárkodási képességeinket. A CO2 tűrési tréning vagy a hipoxiás tréning is elérhető.
A futófunkciók kellemesen megleptek
A futó szakágak esetében az óra hagyományosan a legtöbb részletet kínálja. Mindenekelőtt rögzíti az útvonalat a kétsávos GPS segítségével. Az előző generációhoz képest ez nem csak a hagyományos GPS, hanem más navigációs rendszerekhez, köztük a Galileo rendszerhez is kapcsolódik, amely Európában jobb pontosságot biztosít.
A gyakorlatban az útvonal térképalapra történő felrajzolása viszonylag pontos, bár vannak buktatói. Egy lakott területen az útvonalam nem egyszer láthatóan a valós utaktól és járdáktól eltért.
Az óra rögzíti a tempót, az elégetett kalóriákat, a szintemelkedést és a pulzusszámot is. A pulzusszám és más mérőszámok pontossága valamivel nagyobb lehet az előző generációkhoz képest, mivel a TruSense érzékelőt hatékonyabb rekeszértékkel egészítették ki. Ezáltal kevesebb nem kívánt fény jut be az érzékelőbe, megelőzve a termék elhasználódását.
A gyakorlatban összehasonlítottam a pulzusmérő pontosságát a Polar H10 mellkaspántos méréssel. Ahogy az alábbi képen is látható, egyenletes tempónál a két készülék mért értékei összehasonlíthatók voltak. Az óra átlagos pulzusszáma mindössze 2 ütés/perc eltérést mutatott az övhöz képest.
Ahol azonban a pontatlanság nyilvánvaló volt, az a változási sebesség rögzítése volt. A mellkasi öv gyorsabban rögzítette a pulzusszám változását, mint az óra. Az utóbbi 5-10 másodpercenként bekövetkező változásokra reagált, ami viszonylag nagy eltérés.
A fejlett mérőműszerek sem hiányoznak a felszerelésből
Természetesen a mérések nem érnek véget az alapmetrikákkal. A futók számára az óra megbecsüli vagy közvetlenül rögzíti a következő adatokat:
- VO2 max,
- talajjal való érintkezési idő,
- függőleges lengés,
- lépésszám,
- lépéshossz,
- lépésszimmetria,
- regenerálódási idő,
- edzéshatás.
Navigáció offline térképen
Az órának sem vidéken, sem lakott területen nem okoz gondot az útvonal rögzítése. De mi a helyzet a navigációval? Sporttevékenységek során hagyhatja, hogy az óra egy előre meghatározott útvonalon navigálja Önt. Vagy kiválaszthatja az előző tevékenység útvonalát az alkalmazásban, vagy bármilyen eszközzel létrehozhat egy .gpx fájlt az útvonalról, feltöltheti az alkalmazásba, majd az órára.
Az útvonalak alapvető háttere egyszínű. Ha letölti az órára a környezetének offline térképét, a háttér színes térkép lesz. A navigáció pontos, figyelmeztet az esetleges kitérőkre és a grafikai kivitelezését is pozitívan értékelem.
Tetszik a térkép irányításának és mozgatásának ergonómiája is. Az adatképernyők közötti mozgáskor az érintésvezérlést ki lehet kapcsolni. Csak egy érintés, és máris megjelennek a vezérlők. A renderelés gyors, a térképen való mozgás nem akadozik, és egy érintéssel előnézetet is kapunk a teljes útvonalról.
Edzések és egyéni tervek
A saját futási edzéstervek készítése ugyanúgy működik, mint a Watch GT 4 esetében. A véleményem írásakor 13 edzés áll rendelkezésre, amelyek különböző fázisokból állnak (bemelegítés, trapp, pihenés). Az edzés során egy hangalapú asszisztens tájékoztat a következő fázisra való átmenetről, amelyet mindig röviden bemutat, és néha hasznos tanácsokkal egészít ki. Az asszisztens például azt tanácsolhatja, hogy lassítson vagy dolgozzon többet a kezével.
Szükség esetén külön célokat vagy figyelmeztetéseket állíthat be a különböző sporttevékenységekhez. A célok és az emlékeztetők olyan dolgokra vonatkoznak, mint a pulzusszám, a tempó, az elégetett kalóriák vagy a megtett távolság.
Az egészségügyi funkciók is megváltoztak
Az egészségügyi funkciók listája sok tekintetben hasonlít az előző generációs órákéhoz. Hozzáadódik azonban az EKG és az artériás merevség mérése, ami egészen a közelmúltig a prémiumabb Watch 4 Pro kiváltsága volt. A Huawei Watch GT 5 Pro esetében a pulzusszám, a vér oxigénszintjének vagy a stresszterhelés rendszeres monitorozásának a mérésére lehet számítani.
A stresszszintek a tesztelésem során a "jó számok" között voltak, még olyan helyzetekben is, amikor nem éreztem magam a legjobban. Például, ha nem jól ítéltem meg a második csésze kávét, és nem sokkal az első után ittam meg, kimondottan nyugtalannak és idegesnek éreztem magam. Az óra mégis úgy vélte, hogy a stresszterhelés normális, és hogy nyugodt vagyok.
Egy másik mérőszám a csukló bőrhőmérséklete. Az óra az aktuális leolvasás mellett a hőmérséklet időbeli trendjét is elemzi. A hőmérséklet fokozatos emelkedése a környezeti hatások változása nélkül utalhat fertőző betegségre, de az óra mérése mindig tájékoztató jellegű és nem diagnosztikus.
Az óra napközben a kalóriákat (aktív és passzív égetés) is rögzíti. Így mindig áttekintheti, hogy milyen kalóriadeficitet kell kompenzálnia a diétával. A bevitt kalóriák számát közvetlenül az órán lehet rögzíteni, a Huawei Health alkalmazásban pedig konkrét étkezéseket is hozzáadhatunk. A kalóriamérés nemcsak sportolóknak ideális, hanem azoknak is, akik egy adott testsúlyt próbálnak tartani.
EKG és az artériás merevség mérése
Ezeknek a funkcióknak a rendelkezésre állása egy másik különbség az alap- és a Pro-verzió között. Mindazonáltal az óra mindkét változatában találkozhatunk egy alsó gombbal, amely a Watch GT 5 Pro-ban többek között EKG-elektródaként szolgál. A mérés számos európai országban orvosi minősítéssel rendelkezik.
Az órának képesnek kell lennie a normális szinuszritmus és néhány kóros/veszélyes ritmus (pitvarfibrilláció és korai pitvari vagy kamrai összehúzódás) észlelésére.
Ami az artériák merevségét illeti, azt az óra a vér pulzushullám sebességével határozza meg. Az artériák merevségének változása növeli ezt a sebességet, ami az artériás hipertónia tünete. Életkorom és egészségi állapotom miatt minden 30 másodperces mérésnél "Jó" minősítést kaptam, ami a valóságnak megfelelő volt. Az EKG funkcióval és az artériás merevség mérésével részletesebben foglalkozom a Huawei Watch 4 Pro értékelésében.
Alvásfigyelés
Az alvás rögzítésekor az óra felajánlja az elalvás és az ébredés időpontját, az alvás hosszát vagy az egyes szakaszok energia ráfordítását. Fejlett alvási apnoe és vérszaturáció rögzítés is rendelkezésre áll. A méréseket az Ultrahuman Ring Airrel hasonlítottam össze, és a teljes alvási idő kissé eltérő volt a két készülék esetében. Ennek oka lehetett az óra gyengébb meghúzása az alvás közbeni kényelem maximalizálása érdekében.
Az óra támogatja a Huawei opcionális Huawei Health programját is, amely fejlett légzőgyakorlatokat, prémium sport órákat (beleértve a bemelegítő és kompenzációs gyakorlatokat), fitneszterveket vagy különböző relaxációs technikákat kínál.
Az intelligens és életmódfunkciók kisebb gyengeségei
Bár az óra sok szempontból önálló az okostelefon-használat szempontjából, néhány jelentős okos funkciót nem kínál. Ennek ellenére viszonylag jól felszerelt darabról van szó.
Beépített NFC chip – az órával csak Lengyelországban lehet fizetni
Az érintés nélküli fizetés támogatása még mindig nagyon korlátozott. Jó hír, hogy legalább Lengyelországban elérhető a fizetés, és más európai országok (köztük Magyarország) is követni fogják a példát.
Az Android felhasználók reagálhatnak az értesítésekre
Attól függően, hogy a Huawei Health alkalmazásban mely alkalmazásokat választja ki, az óra megjeleníti azok értesítéseit. Abban az esetben, ha üzenetet kap és Android felhasználó, reagálhat is rá. Használhat emojikat, előre definiált üzeneteket vagy a billentyűzetet.
A meghatározott válaszok az óra nyelvén jelennek meg, és az alkalmazásban megváltoztatható a szövegezés. A billentyűzet több világnyelvet kínál, köztük az angolt, a lengyelt és az olaszt, de hiányzik a cseh, a szlovák és a magyar. A billentyűk természetesen nagyon kicsik, így a nagyobb ujjakkal rendelkező felhasználóknak gondot okozhat a gépelés. A Wear OS órák billentyűzetéhez hasonló hangbevitel hiányzik.
Az óra gond nélkül párosítható az iPhone-nal, de az értesítéseket nem válaszolhatjuk meg, ebben az esetben csak egy minta van. A telefon operációs rendszerétől függetlenül az óra még azt sem teszi lehetővé, hogy saját üzeneteket fogalmazzunk meg, és nem tölthetünk le rá olyan alkalmazásokat, mint a WhatsApp, a Gmail vagy a Messenger. Android esetén azonban válaszolni lehet az ezeken a platformokon kapott üzenetekre.
Hívástükrözés és az eSIM-kapcsolat hiánya
Az órával telefonálhatunk, ha az okostelefon hatótávolságán belül van. Tíz kedvenc szám közül egyet lehet tárcsázni (a numerikus billentyűzet hiányzik). A hívások elég jó minőségűek, a hangszóróból tiszta a hang, és esetemben még a másik fél sem panaszkodott a gyenge minőségre.
A Bluetooth-jel hatótávolságán kívül a hívások az eSIM-kapcsolat hiánya miatt nem érhetők el. Ha valaki ezt a lehetőséget keresi, akkor a Huawei Watch 4 és Watch 4 Pro vagy a telefonhívási képességgel rendelkező konkurens órák felé irányítanám.
A nem teljesen önálló navigáció
Bár sportolás közben kellemesen meglepett a navigáció és az útvonaltervezés, a normál navigációról sajnos nem mondhatom el ugyanezt. A sportoláson kívüli navigációhoz az óra felajánlja a Petal Maps alkalmazást, de az a telefonra utal, ahonnan szintén le kell tölteni az alkalmazást. Ezután el kell indítani a navigációt a telefonon, és csak ezután jelenik meg az órán az útbaigazítás, semmi több.
Ebből a szempontból kiaknázatlan lehetőségeket látok az órában. Főleg, ha az offline térképek sportolás közben gyönyörűen működnek, miért ne lehetne őket telefon nélkül, azon kívül is navigációra használni?
Konklúzió – kinek ajánlanám a Huawei Watch GT 5 Pro-t?
A Huawei Watch GT 5 Pro számos szempontból kellemes meglepetést okozott számomra. Annak ellenére, hogy a tok mérete nem elhanyagolható, 46 mm-es, viselése a mindennapi tevékenységek és alvás közben is kényelmes. Az óra két méretben, valamint különböző szíj színekben és anyagokból érhető el.
Függetlenül attól, hogy melyik méretet választjuk, kiváló IP69K ellenállósággal rendelkezik, és akár 40 méteres mélységig búvárkodásra is alkalmas. A futók számára az óra az alapvető mérőszámokon túl olyan fejlett funkciókat is kínál, mint a VO2 max becslés, függőleges oszcilláció és a földdel való érintkezési idő. A futás mellett több mint 100 egyéb tevékenységet is támogat. Egészségügyi funkciói közül különösen említésre méltó a hitelesített EKG, valamint a klasszikus mérőszámok, mint a stressz, szaturáció és pulzusszám mérése.
Az intelligens funkciók tekintetében az óra alapvető eszközökkel rendelkezik, de hiányzik belőle az érintés nélküli fizetés és a teljes navigációs rendszer. Sporttevékenységeken kívül főként csak útbaigazító utasításokat jelenít meg. Ezzel szemben nagyon jó akkumulátor-üzemidőt biztosít. Ennek megfelelően, ha nem keres gazdag intelligens funkciókat, nem szeretné minden második nap feltölteni az órát, és elegáns sportórát keres, a Huawei Watch GT 5 lehet az ideális választás, mivel jobb ár-érték arányt nyújt.
Teszt: Huawei Watch GT 5 Pro okosóra
-
A kivitelezés minősége
-
Akkumulátor
-
Operációs rendszer
-
Kompatibilitás
-
Ár/teljesítmény arány
Megfizethető óra prémium kinézettel és gazdag funkciókkal
A Huawei Watch GT 5 Pro 46 mm-es változata elegáns dizájnjával és kényelmes viseletével nyerte el tetszésemet. Osztályelső tartósságot kínál, így búvárkodáshoz vagy extrém vízi sportokhoz is használható. Futás esetén a pontos alapmérésekkel és a fejlett mérőszámok teljes skálájával örvendeztet meg. Offline térképek és megbízható navigáció is rendelkezésre áll sportolás közben. Említést érdemel még a kiváló akkumulátoros üzemidő és az érdekes egészségügyi funkciók sora. Az óra a 46 mm-es titánium változata mellett egy kisebb, 42 mm-es kerámia tokkal is kapható, amelyet hölgyek számára terveztek. A Huawei Watch GT 5 alapváltozata is elérhető. Miben különböznek ezek a változatok, és kinek szól elsősorban a Watch GT 5 Pro?
Előnyök
- Sportos és elegáns design
- Kiváló kivitelezés
- Kényelmes munka és alvás közben
- Kiváló tartósság
- Alkalmas búvárkodásra 40 m-ig
- Széles körű sportfunkciók
Hátrányok
- Nem áll rendelkezésre fizetés funkció
- A normál navigáció nem megfelelő
- A nem-Pro verzióról való frissítés túlárazott
- Harmadik féltől származó alkalmazások kis választéka
A GPS pontosságáról esetleg van info?
A korábbi (Watch GT2 Pro), katasztrófa volt.
Túrázásnál, nyílt vizi úszásnál, teljesen fals adatokat rögzített.
HUAWEI reklamációmra fals szabvány válaszokat adott.
Nagy csalódás volt.