Teszt: Honor Watch 4 okosóra
A Honor Watch 4 egy megfizethető árú okosóra, amely sokat kínál viselőinek. Remekül alkalmas az egészség és a mozgás megfigyelésére, és teljes értékű telefonhívásokat is kezdeményezhet vele közvetlenül a csuklóról. Hogyan teljesített az óra a tesztem során, és kinek ajánlanám? És mely konkrét funkciók hiányoztak?
Gyakran ismételt kérdések és válaszok
A Honor Watch 4 kompatibilis az Android 9.0 vagy magasabb verziójú és az iOS 11.0 vagy magasabb verziójú mobiltelefonokkal.
Igen, az óráról teljes körű telefonhívásokat kezdeményezhet. Ezenkívül az Android mobiltelefon-felhasználók a funkció segítségével előre beállított válaszokat küldhetnek a bejövő üzenetekre.
A Google Play és az App Store áruházban elérhető HONOR Health alkalmazással párosíthatja az órát mobiltelefonjával, és nyomon követheti az egyéni statisztikákat.
A doboz tartalma és műszaki adatai
Az okosóra csomagjának tartalma nem meglepő. Tartalmazza magát az órát egy szíjjal, egy tápkábelt és a használati utasítást.
Választhat arany és krémszínű modellt is, vagy akár teljesen fekete változatot. Az első opció 15 és 20 cm közötti körmérettel rendelkező csuklókhoz, a második pedig 15 és 19,5 cm közötti körmérettel rendelkező csuklókhoz illeszkedik. A két változat tehát méretben gyakorlatilag megegyezik. Nekem személy szerint meglehetősen keskenyebb csuklóm van, és az óra gond nélkül illeszkedett rá.
Paraméter | Érték |
---|---|
Szíj típusa | Szilikon |
Ellenállád | Vízálló 50 méteres mélységig |
Kijelző | AMOLED érintőkijelző, 1,75" képátlóval |
Az akkumulátor élettartama | Akár 14 nap |
Töltési mód | Mágneses tápkábel |
Kompatibilitás | Bluetooth 5.2, GPS |
Operációs rendszer | Honor OS |
Méretek | 45,3 × 39,1 × 11,2 mm (szíj nélkül) |
Súly | 32 g (szíj nélkül) |
Apple Watch-szerű kialakítás
A Huawei Watch Fit 2-höz hasonlóan a Honor Watch 4 is feltűnően emlékeztet a jóval drágább Apple Watch-ra. Bár hiányzik az oldalsó korona, az óra formája hasonló. Anyagát tekintve alumíniumötvözetet kapunk, az egész vidáman, robusztusan és minőségin néz ki.
A jobb oldalon egyetlen oldalsó gombot találunk, amelyet kényelmesen megérinthet és megnyomhat. Ezenkívül van egy hangszórórács is rajta. A szíj szilikonból készült, amit minden sportrajongó értékelni fog. Kényelmes a bőrön, még akkor is, ha valaki izzad, és jól ellenáll a nedvességnek is.
Személy szerint az okosóra szépen illeszkedett a csuklómra, és semmilyen módon nem korlátozott a mindennapokban. Még alvás vagy számítógépes munka közben sem zavartak. A pánt nélküli modell súlya 32 gramm, amit én arany középútnak értékelek.
Honor Health mobilalkalmazás
Az okosóra párosításához a HONOR Health mobilalkalmazás szolgál, amely a Google Play és az App Store áruházban is elérhető. Maga az alkalmazás nem csak az óra beállítására szolgál, hanem egyértelmű statisztikákat is talál az egészségével és a testmozgással kapcsolatban.
Ehhez kapcsolódóan megemlítem azt is, hogy az óra a Honor operációs rendszeren fut, amelyet egyszerűnek találtam, és személy szerint nekem nem okozott gondot a navigálás. Mind az operációs rendszer, mind a mobilalkalmazások támogatják az magyar nyelvet, így nincs nyelvi akadály. Csak néhány olyan kifejezéssel találkoztam, ami nem volt lefordítva, de ez engem semmilyen módon nem zavart.
Az egyetlen dolog, ami kicsit meglepett, az óra otthoni környezetben történő leválasztása a telefonról, amivel eddig még nem találkoztam. Ha a mobiltelefonom a földszinten volt, és felmentem az első emeletre az órával, akkor az rendszeresen lecsatlakozott a telefonról.
Az AMOLED kijelző kerül a középpontba
A Honor Watch 4 okosóra meghatározó jellemzője kétségtelenül az 1,75 hüvelykes AMOLED kijelző, melynek felbontása 450×390 pixel, finomsága pedig 340 PPI. A fényerőt manuálisan állíthatjuk, vagy a beállítások között találunk automatikus fényerő-beállító funkciót, illetve van rqjta Always-On-Display támogatás is.
Az automatikus fényerőbeállítás funkció szépen és többnyire zökkenőmentesen működik. Csak néhányszor fordult elő, hogy sötétebb/világosabb környezetbe való átálláskor kicsit tovább tartott a fényerő módosítása. Maga a kijelző kényelmesen használható, és a 60 Hz-es frissítési frekvenciának köszönhetően az óra használata meglehetősen zökkenőmentes is.
A gyártó nem ad meg értéket a maximális fényerőszintre vonatkozóan. Szubjektíven azonban azt mondhatom, hogy az olvashatóság nagyon jó szinten van, bár a ragyogó déli napsütésben jobban éreztem magam például a Huawei Watch Fit 3 esetében.
Nagyszerű akkumulátor-üzemidő
A Honor Watch 4 egy 451 mAh-os akkumulátorral rendelkezik. Ennek köszönhetően akár 14 napig is bírja egy feltöltéssel. A gyakorlatban persze ez attól függ, hogy mire akarjuk használni az órát.
Én a teszt során nagyon kellemes 9 napot értem el. Napközben tucatnyi értesítést kaptam, és nagyjából háromszor egy órás aktivitást végeztem. Az órát a pulzusszám és az alvás monitorozására is használtam, az Always-On-Display funkciót viszont kikapcsolva hagytam.
A töltéshez a mellékelt mágneses tápkábelt használtam. Sajnos a Qi vezeték nélküli töltési szabványt nem támogatja. Körülbelül 1,5 órát vesz igénybe az óra feltöltése 0-ról 100%-ra.
Még a medencében is gond nélkül használhatjuk
Az órát úgy tervezték, hogy a medencébe is be lehessen vinni, így az úszást is figyelemmel kísérhetjük vele. Emiatt 50 méteres mélységig vízálló, búvárkodásra azonban nem alkalmas.
A Honor Watch 4 jellemzői
A Honor Watch 4 egy kedvező árú életstílus óraként írható le. Nem fogunk olyan fejlett statisztikákat és sportfunkciókat látni, mint például a drágább Garmin modellekben, de ezek minden bizonnyal elegendőek az olyan felhasználók számára, akiknek ezek nem annyira fontosak. Az NFC hiánya miatt arra is számíthat, hogy nem fog tudni fizetni az órával.
Alapvető egészség- és mozgásfigyelés
Az okosóra az egészség és a mozgás alapvető áttekintésére szolgál. A funkciók közé tartozik az úgynevezett aktivitási napló, amely tájékoztatást nyújt a megtett lépések számáról, a fizikai aktivitással töltött percekről és az aktívan elégetett kilokalóriák mennyiségéről.
A Honor Watch 4 egész nap méri a pulzusszámot, és nemcsak az aktuális értéket, hanem az egész napra vonatkozó értékeket is megtekintheti egy grafikonon keresztül. Ezen kívül a vér oxigénszintjének mérésére vagy a stressz megfigyelésére is van funkciója. Véleményem szerint ezek az értékek elég hűen tükrözik a valóságot. Napközben egy rövid légzőgyakorlatot is végezhet az órával.
Alvásfigyelés
Az óra funkciókat kínál az alvás és a szundikálási idő nyomon követésére. Az én esetemben azonban ébrenlét közben érzékelte a szundikálást, és az alkalmazásban megjelenő adat teljesen meglepett.
Ami az alvásfigyelést illeti, az én tesztelésem során az ébredési idő többé-kevésbé megfelelt a valóságnak (az ébresztés szerint 5 perccel eltért). Az óra azonban tévesen egy korábbi, kb. 1,5 órás értéket adott meg az elalvás időpontjaként, ami sajnos jelentősen torzítja az eredményt. Ha érdekelik az alvás különböző szakaszairól szóló információk, akkor a mobilalkalmazásra kell vetni egy pillantást, az órában nem fogjuk megtalálni. Az én esetemben valamiért nem szinkronizálódtak az alvásadatok (bár a mobilalkalmazásban például a pulzusadatok frissültek).
Sporttevékenység figyelése
Az aktivitási módok között számos sportot találunk, köztük kissé szokatlan változatokat is, mint például a lézerjáték, sárkányeregetés vagy akár biliárd formájában.
Az edzés közben megjelenített adatok a kiválasztott tevékenységtől függően változnak. Erőedzés esetén például a pulzusszámról, az elégetett kilokalóriák mennyiségéről és az eltelt időről talál információkat. Futás esetén a tempóról, a lépésszámról és a megtett távolságról is tájékozódhat. Hasonlóképpen, a kerékpárosok láthatják a sebességüket és a megtett távolságot, míg az úszók megtudhatják, hány hosszt úsztak.
Edzések futóknak és animált edzések
A futók számára számos különböző hosszúságú edzés található közvetlenül az órán, hogy végigvezesse a futást. Ez például kezdők számára tökéletes választás lehet. Ezen kívül számos animált edzést is találhat az órán, ahol a kijelző mutatja, hogy melyik gyakorlatot és mennyi ideig kell csinálni. Hangutasításokat is tartalmaz, de ezek szükség esetén könnyen kikapcsolhatók. Ha tehát még új az edzésben, az óra nagyon jól segít abban, hogy megtanulja, hogyan kell helyesen végrehajtani a kiválasztott gyakorlatokat.
A sporttevékenysége alapján az óra megbecsüli a következő edzés előtti regenerálódáshoz szükséges időt, az elmúlt 7 nap teljes edzésterhelését és a VO2 Max értéket. Véleményem szerint ezek az adatok elég jól tükrözik a valóságot.
Menstruációs ciklus követése
A nők számára van egy olyan funkció, amellyel alapvető áttekintést kaphatnak a menstruációs ciklusukról. Hasonlóan a konkurenciához, először a mobilalkalmazásba kell beírni a ciklusra vonatkozó adatokat, majd az óra megmutatja, hogy jelenleg milyen szakaszban van, és mikor lesznek a termékeny napok.
Értesítések és telefonhívások
A Honor Watch 4 okosóra tükrözi a mobiltelefon értesítéseit, hogy mindig képben legyünk. Ráadásul az Android mobiltelefon-felhasználóknak lehetőségük van arra, hogy a beérkező üzenetekre gyors előre beállított válaszokkal válaszoljanak.
Az iPhone és Android felhasználók számára is létezik egy teljes értékű csuklótelefon funkció. A névjegyeket nem kell sehova sem átvinni (mint például a Huawei Watch Fit 3 esetében), hanem automatikusan átkerülnek az órára. Ugyanakkor tárcsázni is lehet, amellyel bármilyen telefonszámot elérhetünk.
A hívásminőség tisztességes, esetemben gond nélkül elértük a másik felet. A kínai piacra szánt modell eSIM-támogatással érhető el, de szerencsére már nemzetközi szinten, így Magyarországon is elérhető ez a funkció.
Zenehallgatás
A Honor Watch 4 4 GB belső memóriával van felszerelve, amely használható zeneszámok tárolására és offline zenehallgatásra (például sportolás közben vezeték nélküli fejhallgatón keresztül). Sajnos, mint például a Huawei Watch Fit 3 esetében, ez a funkció csak az androidos mobiltelefonok felhasználói számára érhető el.
További funkciók
Az okosóra további funkciói közé tartozik például az időjárás-előrejelzés, a stopperóra, az időzítő, az iránytű, a zseblámpa vagy a Find My Phone funkció.
Következtetés – kinek ajánlanám a Honor Watch 4-et?
A Honor Watch 4-et inkább alkalmi felhasználóknak ajánlanám, a funkciók teljes körének kihasználásához Android mobiltelefonra lesz szükség. A versenytársakhoz hasonlóan a hűséges Apple-felhasználókat megfosztja az előre beállított válaszok küldésétől és a zene átvitelétől.
A Honor Watch 4 alapvető egészségügyi és mozgáskövető funkciókat kínál, amelyek manapság már szinte alapfelszereltségnek számítanak az okosóráknál. A legtöbb esetben a valóságot tükröző méréseket kaptam. Az egyetlen kritikám az elalvás idejének pontatlan becslése és a szundikálás rögzítése, amikor az nem történt meg. Így ebben a tekintetben torzítás volt a méréseimben.
Másrészt pozitívum a közvetlenül a csuklóról történő hívások kezdeményezésére szolgáló funkció jelenléte. Szintén örömteli a sporttevékenységek nagy választéka és a könnyű kezelhetőséget biztosító, tiszta AMOLED kijelző. A sportolók számára a futóedzések, valamint számos animált edzés áll rendelkezésre. A hab a tortán a nagyon tisztességes akkumulátor-üzemidő.
Teszt: Honor Watch 4 okosóra
-
A kivitelezés minősége
-
Akkumulátor
-
Operációs rendszer
-
Kompatibilitás
-
Ár/teljesítmény arány
Megfizethető okosóra
A Honor Watch 4 egy megfizethető árú okosóra, amely sokat kínál viselőinek. Remekül alkalmas az egészség és a mozgás megfigyelésére, és teljes értékű telefonhívásokat is kezdeményezhet vele közvetlenül a csuklóról. Hogyan teljesített az óra a tesztem során, és kinek ajánlanám? És mely konkrét funkciók hiányoztak?
Előnyök
- Hívás funkció
- Nagy választékú sporttevékenységek
- Tiszta AMOLED kijelző
- Tisztes akkumulátor-üzemidő
- Animált edzések
Hátrányok
- Csak Android-only előre beállított válaszok
- Csak Android-only zeneátvitel
- Pontatlan alvásfigyelés