Teszt: JBL Xtreme 4 bluetooth hangszóró

Erősségek
  • Mobilalkalmazások equalizerekkel
  • Hosszú akkumulátor-üzemidő
  • Csúcsteljesítmény
  • Cserélhető akkumulátor
  • Más JBL hangszórókhoz is csatlakoztatható
Gyengeségek
  • Magasabb ár
  • Gyenge csatlakozási lehetőségek (csak USB-C)
  • Kulcsra van szükség az akkumulátorfedélhez
Értékelés
4.6/5

A JBL Xtreme 4 hordozható hangszóró nemcsak a csúcsteljesítményével és hosszú üzemidejével, hanem az új, cserélhető akkumulátorral is lenyűgöz (egy második akkumulátor külön megvásárolható). Természetesen támogatja az egyértelmű mobilalkalmazást számos kiegészítő funkcióval.

A készülék hosszú, akár 24 órás (vagy 30 órás, bekapcsolt Playtime boost funkcióval) akkumulátor-üzemidőt kínál. A praktikus, mellékelt pántnak köszönhetően a hangszórót könnyedén a vállán hordozhatja, a palacknyitó pedig biztosan sok bulit megment. Hogyan teljesített a hangszóró a tesztelés során?

Gyakran ismételt kérdések és válaszok

Mennyi ideig tart egy töltéssel?

Az akkumulátor maximális élettartama 24 óra. A mobilalkalmazásban indítható Playtime Boost funkcióval az akkumulátor élettartama további 6 órával meghosszabbítható. A JBL Xtreme 4 cserélhető akkumulátorral is rendelkezik.

Mik a fő különbségek a JBL Xtreme 4 és az Xtreme 3 között?

A két hangszóró kialakítása nagyon hasonló. A JBL Xtreme 4 esetében a kezelőszerveket kissé áttervezték, és valamivel stabilabb talapzatot is kapott. Az alapvető különbség az erősebb akkumulátorban rejlik. Míg a JBL Xtreme 3 akár 15 órát is kibír egy feltöltéssel, addig az Xtreme 4 akkumulátora akár 24 órát (vagy 30 órát a Playtime boost funkció bekapcsolásával). Az Xtreme 4 az újabb, 5.3 verziójú Bluetooth technológiával működik. A hangszórók általános teljesítménye nem változott, de az egyes hangszórók teljesítményének arányát újratervezték. A mélysugárzókon belül teljesítményt adtak hozzá, míg a magas hangsugárzók kissé összetettebbek lettek. Az Xtreme 4 egy AI algoritmust is használ a még jobb hangélmény érdekében.

A doboz tartalma és specifikációi

A JBL Xtreme 4 Bluetooth hangszóró egy dobozban érkezett hozzám, amelynek tetején egy praktikus fogantyú található, így az egészet könnyű hordozni, mondjuk ha átvevő automatából vesszük át. A hangszóró védőburokkal van ellátva, és van egy praktikus szövet tok is hozzá. Ez nagyon jól védi az esetleges sérülésektől.

A csomagban egy külön doboz is található, amelyben a hangszóró található, valamint a következők:

  • egy textil öv (a hangszóró vállon történő hordozásához),
  • egy hálózati adapter egy kábellel, amelyhez egy régió-specifikus csatlakozóval ellátott kábel tartozik (a csatlakozót a helyére kell csúsztatni)
  • és a szükséges dokumentáció

Már a hangszóró előző generációjában is örültünk a hálózati töltőnek, ami okostelefon, tablet vagy akár laptop töltésére is használható.

Az Xtreme hangszórók kialakításának vannak támogatói és ellenzői. Engem személy szerint nem zavar a kinézete, persze megértem, hogy ez a kérdés nagyon szubjektív. A fekete szín mellett elérhető még a kék, a Camo (terepszínű) és a Tomorrowland különleges kiadása is, a világhírű zenei fesztivál logójával.

ParaméterÉrték
HasználatHordozható hangszóró
Méretek és súly14,9 cm × 29,7 cm × 14,1 cm, 2,1 kg
Bluetooth technológia és csatlakoztathatóságBluetooth 5.3
Akkumulátor és töltésAkár 30 óra (24 óra játékidő-növelés nélkül)
Ellenállás - védettségi fokIP67
A hangszórók száma2× 2,75" mélysugárzó, 2× 0,75" magas hangszóró
Teljesítmény100 W (hálózati tápellátás), 70 W (akkumulátoros)
ÉrzékenységA gyártó nem adja meg
Frekvenciatartomány44-20 000 Hz
ImpedanciaA gyártó nem adja meg

Kiváló minőségű és robusztus kivitelezés

Elődjéhez hasonlóan a JBL Xtreme 4 is a hengeres formára támaszkodik. Teljes méretei 14,9 cm × 29,7 cm × 14,1 cm, súlya pedig 2,1 kg. Nem egy olyan apróság, amit minden hátizsákba betuszkolhatunk, de könnyen mozgatható egyik helyről a másikra. Például repülőútra, ahol minden gramm fontos, inkább nem ajánlanám, hogy magunkkal vigyük (inkább a Flip 6 vagy a még kisebb Clip 4-et). Másrészt, ha például autózunk, a csomagtartóban lévő hangszóró biztosan fel sem fog tűnni.

A generációk között több változás is történt, ami magát a kialakítást is érinti. Ez a tetején található, kissé eltérő gombelrendezésben is megmutatkozik, amik két sorban vannak csoportosítva. Az elsőt középen a be-/kikapcsoló gomb uralja, jobbra egy Bluetooth-témájú gombot találunk a párosítási mód elindítására, balra pedig egy gombot, amellyel több hangszórót is összekapcsolhatunk. Ezeket további három gomb követi, amelyekkel szüneteltetheti vagy újraindíthatja a lejátszást, a következő vagy előző zeneszámra válthat, illetve hangerőt állíthat.

Ahogy az Xtreme 3 esetében, úgy itt sem hiányzik a masszív fogantyú a mellékelt pánt rögzítéséhez. A műanyag kapcsok viszonylag könnyen illeszthetők ezekbe a markolatokba. Az előző generációhoz hasonlóan a heveder egy érdekes részletet tartalmaz egy palacknyitó formájában, ami minden bizonnyal minden bulin használatos tehet. Természetesen a hossza is állítható.

Az alján található a cserélhető akkumulátor ágya, amelyet a két csavar kicsavarásával távolíthat el. Szerszámot nem adnak hozzá, így saját szerszám kell (ez egy TORX T20-as kulcs). A kivehető akkumulátor egy másik jelentős változás a generációk között, de erről egy pillanat múlva bővebben.

Előnye a hangszóró előlapján jól látható LED csík, amely az akkumulátor töltöttségi szintjét jelzi (a csík fényének intenzitása szerint állapítható meg a szint).

Pozitívumként értékelem a kellően nagy állófelületet is, amely gumírozott bevonattal rendelkezik, így a hangszóró nagyon biztosan áll a talpán, és a korábbi verzióhoz képest még kisebb a felborulás veszélye. Ugyanez a gumírozás védi a hangszóró oldalait is.

LED dióda
LED

A csatlakozós felszereltség minimális

A hangszóró hátulján egy USB-C csatlakozó található, amely magát a készüléket tölti. Emellett power bankként is használható.

Sajnos azonban a gyártó úgy döntött, hogy lecsökkenti a csatlakozós felszereltséget, így itt már nem találjuk meg a 3,5 mm-es jack-csatlakozót és az USB-A csatlakozót sem.

USB-C csatlakozó
USB-C csatlakozó

Egyszerű párosítás, ahogyan az a JBL-től megszokott

A többi JBL hangszóróhoz hasonlóan itt is nagyon egyszerű és intuitív párosítási folyamatot találunk. A hangszóró bekapcsolása után nyomjuk meg a Bluetooth gombot. A mobiltelefonon egyszerűen ki kell választani a hangszórót az elérhető eszközök között. A következő kapcsolat máris automatikusan létrejön.

A párosítás a Bluetooth 5.3-as verziójának köszönhető. Személy szerint nekem nem volt problémám a hatótávolsággal és így a kapcsolat megszakadásával sem. A tesztelés során az egész házban jöttem-mentem, a problémák csak akkor jelentkeztek, amikor kimentem a házból. A szabad térben a kapcsolat körülbelül 70 méteres távolságig stabil volt. A szabadtéri partik és grillezések tehát gond nélkül lebonyolíthatók.

Új, cserélhető akkumulátorral

Az akkumulátor az időközben eltelt generációk alatt jelentős változáson ment keresztül a jó irányba. Míg a JBL Xtreme 3 maximum 15 órát bír egy feltöltéssel, addig a JBL Xtreme 4 már tekintélyes 24 órát.

És ha ez nem lenne elég, a Playtime Boost funkcióval (amely a JBL Portable mobilalkalmazáson érhető el) optimalizálható a teljesítmény, és így a hangszóró további 6 órát bír. Én személy szerint nem voltam túlságosan lelkes ezért a funkcióért, és inkább úgy döntöttem, hogy időben feltöltöm. Ebben az üzemmódban túl tompának találtam a basszust, és az általános élmény nem volt olyan jó.

És hogy az akkumulátor élettartama hogyan teljesített a tesztelésem során? A hangszórót munka közbeni zenehallgatásra használtam (körülbelül 25-30%-os hangerővel), és 4 nap után töltöttem fel. Órában kifejezve ez nagyjából 28 óra volt, amit nagyon jó értéknek tartok. Nagyjából 50%-os hangerőn az akkumulátor élettartama ekkor az állítólagos 24 órával volt egyenértékű.

Hol kapható JBL Xtreme 4
JBL Xtreme 4
Értékelés
4.6/5

Jelentős változás a cserélhető akkumulátor. Így ha vásárol egy további akkumulátort, akkor szükség esetén gyorsan beavatkozhat. A folyamatot azonban kissé lassítja, hogy két csavart kell kicsavarni, ami például egy buli alatt nem biztos, hogy ideális. Egy gyorskioldó fedélnek (mint a PartyBox Stage 320 esetében) nekem ennél a hangszórónál több értelme lett volna.

A hangszóró a gyorstöltés támogatásával is rendelkezik. Mindössze 15 perc alatt 10%-ra töltöttem fel, ami közel 3 óra lejátszási időt jelent. A teljes feltöltést 3,5 óra alatt értem el.

Por- és vízálló

A JBL Xtreme 4 az Xtreme 3-hoz hasonlóan IP67-es besorolású víz- és porálló. Ez azt jelenti, hogy teljesen porálló, és kibírja, ha ráfröccsen a víz, így a hangszórót magunkkal vihetjük például sátorozásra vagy kempingezésre is. A rendszeres szabadtéri partikat vagy piknikeket is kitartóan állja, ahol egy váratlan zápor sem akadályozhatja meg a zenehallgatást. Az Xtreme méltó a nevéhez, és a legkeményebb körülményekkel is megbirkózik.

Sajnos az előző generációval ellentétben a töltőcsatlakozót már nem védi egy gumisapka, ami sajnos megkönnyítheti a szennyeződések bejutását.

Nagyszerű teljesítmény és dübörgő basszus a főszerepben

A meghajtó konfigurációja megegyezik az előző modellével. Ismét két 70 mm-es mélysugárzót és két 20 mm-es magas hangszórót találunk benne. A teljes teljesítmény szintén változatlan a generációk között, és eléri a 100 wattot (de csak konnektorba dugva).

Én személy szerint gyakorlatilag semmi különbséget nem vettem észre, amikor a hangszórót a töltőhöz csatlakoztattam, kivéve, ha a hangerő maximálisra volt állítva. Ezért merem állítani, hogy a legtöbb felhasználó nem fogja észrevenni a változást a tisztább hangzásban.

Ami viszont egy kicsit más, az a teljesítményelosztás az egyes hangszórók között. A mélysugárzókon belül teljesítményt adtak hozzá, míg a magas hangszórókon enyhébb változtatást csináltak. De a különbségek gyakorlatilag elhanyagolhatóak a normál zenehallgatás során.

  • Az Xtreme 3 régebbi változatában 2×25 W-os mélysugárzók és 2×25 W-os magas hangszórók vannak.
  • Az újabb Xtreme 4-ben 2× 30W-os mélysugárzók és 2× 20W-os magas hangszórók találhatók.

A tökéletes zenei élményt mostantól egy AI algoritmus biztosítja, amely a dinamikatartományt teljes mértékben kihasználja a jobb és erőteljesebb hangzás érdekében. Emellett csökkenti a torzítást nagy hangerőnél és maximalizálja a basszusteljesítményt.

Hangminőség

De elég a katalógusértékekből, nézzük most közelebbről a személyes tapasztalataimat és a tesztelés során szerzett benyomásaimat.

Azt kell mondanom, hogy méretéhez képest a hangszóró hihetetlenül erős, és beborítja a szobát a kedvenc zenéjének hangjaival. Kiegyensúlyozott magas, jó középmagasságokra és dübörgően mély basszusokra számíthat. A különböző equalizerek közül választhat, így gyakorlatilag minden zenei műfajban élvezheti a hangzást.

A hangszórót akciófilm nézése közben is teszteltem, és a magas hangminőség még magával ragadóbbá tette a hangzást, erre a célra is ajánlható a készülék.

Bulizás közben az Auracast funkció biztosan jól jöhet. Segítségével az Xtreme 4-et bármelyik, ezzel a funkcióval rendelkező JBL hangszóróhoz csatlakoztathatjuk a gomb segítségével, és megoszthatjuk a hangot. Így például az egyik hangszórót elhelyezheti bent, a másikat pedig kint, és mindkét esetben egységes hangzást élvezhet.

Hangerő

A JBL Xtreme 4 a maximális hangerő beállításánál válik igazán extrém hangerőssé. Ha otthoni használatra keres beltéri hangszórót, akkor ebben az esetben sem fogjuk kiaknázni a teljes potenciálját. Ebben az esetben azt javaslom, hogy válassza a JBL Charge 5 vagy Flip 6 modellt. Az Xtreme 4 valóban inkább nagyobb terekbe és kültérre való.

Én személy szerint otthon maximum 40%-os hangerővel bírtam (és még az is nagyon erőteljes volt), még nagyobb hangerővel kétségtelenül idegesíteném a szomszédokat. Otthon gyakrabban választottam 25-30% körüli beállítást. Ha kint ültünk a barátaimmal, akkor 50% körüli hangerőn kiabálnunk kellett egymásnak. De ha egy nagyobb térben tartott partit vagy esetleg egy csoportos edzést szeretne behangosítani, ez a hangszóró tökéletesen ellátja a feladatát. Hangos munkahelyi környezetben is hasznos lehet.

A teljesség kedvéért meg kell említenem, hogy a JBL Xtreme 4 nem rendelkezik mikrofonnal, ezért nem támogatja a kihangosított telefonhívást. Ebben a tekintetben az olcsóbb, kisebb teljesítményű Niceboy RAZE 3 Titan jó szolgálatot tesz.

A funkcionalitás kiterjeszti a mobilalkalmazást

A lehető legszélesebb körű funkciók eléréséhez ajánlom a JBL Portable mobilalkalmazás letöltését. Ez elérhető a Google Playben és az App Store-ban is. Bár az alkalmazás nem támogatja a magyar nyelvet, könnyen navigálható akkor is, ha nem beszél angolul.

Van rajta equalizer is, ahol választhat a JBL Signature, Chill, Energetic, Vocal és az egyéni beállítások között. Engem személy szerint lenyűgözött a JBL Signature használata a legtöbb számnál, ahol a hangzás tökéletesen kiegyensúlyozott volt.

A további részek közé tartozik a már említett Playtime Boost funkció elindítása. Ezt követi a sztereó hangzás létrehozásának lehetősége egy másik hangszóróval, amely támogatja ezt a funkciót. Az aktuális töltöttségi szintet százalékban is ellenőrizheti közvetlenül az alkalmazásban, végül pedig elérhetők a szükséges termékinformációk.

A JBL Xtreme 4 és az Xtreme 3 összehasonlítása

A JBL Xtreme 4 több szempontból is különbözik elődjétől. Kifinomultabb kialakítása az árán is tükröződik, amely 2024 augusztusától nagyjából 15000 forinttal magasabb, mint az Xtreme 3 esetében. A főbb különbségeket az alábbi táblázatban foglaltam össze.

ParaméterJBL Xtreme 4JBL Xtreme 3
Maximális teljesítmény100 W (hálózati működés)100 W (hálózati működés)
Hangszórók száma44
A hangszórók összetétele2×30 W mélysugárzó, 2×20 W magas hangszóró (hálózati üzemmód), 2×20 W mélysugárzó, 2×15 W magas hangszóró (akkumulátoros üzemmód)2× 25 W mélysugárzó, 2× 25 W magas hangszóró (hálózati üzemmódban)
Az akkumulátor élettartamaAkár 30 óra (Playtime boost funkcióval)Legfeljebb 15 óra
Cserélhető akkumulátorIgenNem
Csatlakozós felszereltségUSB-CUSB-A, USB-C, AUX
Bluetooth verzió5.35.1
Frekvenciatartomány44-20 000 Hz53,5-20 000 Hz
Méretek14,9 cm × 29,7 cm × 14,1 cm13,3 × 29,8 × 13,7 cm
Súly2,1 kg1,83 kg

Összegzés – kinek ajánlanám a JBL Xtreme 4 Bluetooth hangszórót?

A JBL Xtreme 4 hordozható hangszóró kétségtelenül egy fergeteges készülék, amely nagy teljesítményével és kiváló hangminőségével nyűgözött le minket. Bár otthoni zenehallgatásra nem fogjuk tudni teljes mértékben kihasználni a benne rejlő lehetőségeket, a kerti partikra, piknikekre, vagy akár csoportos edzések hangosítására viszont tökéletes. A mobilalkalmazásban vannak equalizerek, és akár egy másik JBL hangszóróhoz is csatlakoztathatjuk. Egyszóval minden benne van, ami egy jó bulihoz kell.

Hol kapható JBL Xtreme 4
JBL Xtreme 4
Értékelés
4.6/5

A közbeeső generációk során számos fejlesztés történt. A legfontosabb a hosszabb akkumulátor-üzemidő, amely a Playtime boost móddal akár 30 órát is elérhet. Ha kikapcsoljuk a funkciót (amit én is megtettem a hihetőbb bemutatás érdekében), akkor még mindig kellemes 24 órát sikerült kihozni belőle. Ha pedig véletlenül ez nem lenne elég, a készülékhez külön megvásárolható cserélhető akkumulátort lehet vásárolni.

A hiányosságok közül kiemelném a sokak által gyakran kritizált, kissé magasabb árat. További hátrány a kissé gyengébb csatlakozós felszereltség, ami ebben a szériában csak az USB-C csatlakozóra korlátozódik.

Teszt: JBL Xtreme 4 bluetooth hangszóró
  • Hangminőség
  • A kivitelezés minősége
  • Akkumulátor
  • Vezérlők és funkciók
  • Ár/teljesítmény arány
4.6

Nagy teljesítményű, hordozható kialakítás

A JBL Xtreme 4 hordozható hangszóró nemcsak a csúcsteljesítményével és hosszú üzemidejével, hanem az új, cserélhető akkumulátorral is lenyűgöz (egy második akkumulátor külön megvásárolható). Természetesen támogatja az egyértelmű mobilalkalmazást számos kiegészítő funkcióval.

A készülék hosszú, akár 24 órás (vagy 30 órás, bekapcsolt Playtime boost funkcióval) akkumulátor-üzemidőt kínál. A praktikus, mellékelt pántnak köszönhetően a hangszórót könnyedén a vállán hordozhatja, a palacknyitó pedig biztosan sok bulit megment. Hogyan teljesített a hangszóró a tesztelés során?

Előnyök

  • Mobilalkalmazások equalizerekkel
  • Hosszú akkumulátor-üzemidő
  • Csúcsteljesítmény
  • Cserélhető akkumulátor
  • Más JBL hangszórókhoz is csatlakoztatható

Hátrányok

  • Magasabb ár
  • Gyenge csatlakozási lehetőségek (csak USB-C)
  • Kulcsra van szükség az akkumulátorfedélhez
Ezt a cikket a szerző a termékkel kapcsolatos valós tapasztalatok alapján készítette. Az értékelést a szerző szubjektív benyomásai befolyásolhatják.
Autor: Hana Smětáková
Szerző: Hana Smětáková
A sport és az egészséges életmód gyakorlatilag egész életemet végigkísérte. Mivel rajongok a modern technológiáért, gyakran véleményezem a GuideLee-n a fitneszkarkötőket és az okosórákat, amelyek az aktív életem nélkülözhetetlen eszközei. A sport mellett az utazás és az új helyek felfedezése is nagy szenvedélyem.
Hogy tetszett ez a cikk?
5/5 - (1 hodnocení)
Vélemény, hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Kapcsolódó vélemények

Teszt: JBL Xtreme 4 bluetooth hangszóró
JBL Xtreme 4
Értékelés: 4.6/5
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram